Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vásárlás után letiltott telefon?

Vásárlás után letiltott telefon?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy lerágott csont már,utána is olvasgattam,de hátha van valami megoldás. Tehát tavaly nyáron vettem egy telefont használtan,és tavaly decemberbe sosem engedett fel a hálózatra. Mivel az előző gazdája esküdött,hogy nincs letiltva a hálózatról,ezért a Samsung szervizzel hülyének nézve engem 2 hónapig ide-oda ment a telefon(én azt állítottam,hogy rossz,ők meg azt,hogy nem),mire felajánlottak nekem egy papírt,ami egy új telefon,vagy az ár visszaadását "kérvényezte".(UPC szolgáltatónál lett vásárolva eredetileg) Mivel ebbe belementem,megkaptam a papírt,és bementem a UPC-hez,ahol azt mondták,hogy akitől vettem hatalmas tartozása van,valszeg nem fogja visszafizetni. Tehát most itt állok egy papírral,amivel konkrétan a s*ggem kitörölhetem. A másik probléma meg,hogy a telefont kb 200 km-el alrébb vettem,tehát még az sincs,hogy fogom magam és átmegyek,bár lehet,hogy az lesz. Ilyen esetben mi a legjobb megoldás? Elmenjünk az eladóhoz,vagy mit tudnék csinálni? Tudom-tudom,máskor figyeljek oda,megértettem,nem kell kioktatni(bár nem sz*rér-hugyért vettem.) És az internetes IMEI checkherbe pedig CLEAN az állapota..
2018. márc. 8. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:

"És az internetes IMEI checkherbe pedig CLEAN az állapota.."

Nem tesz semmit.

Csak nem jegyezte be a UPC.

A helyzeted jól látod, kitörölheted.

Polgári peres eljárást indíthatnál, de mivel a részletre vett készülék a kifizetésig nem kerül az előfizető tulajdonába, így jogilag te sem lettél a tulajdonosa. Így a pénzedért perelhetnél, ha arról bizonyító erejű okirat (szabályos adásvételi tanúkkal és valós adatokkal) készült.

Vagy ha nagyon nem akarsz vele szärozni, elviszed valahova kifüggetleníteni, utána működni fog a többi hálózaton.

2018. márc. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha kiüttetem akkor az illegális elméletileg nemde? Millió helyen azt olvasom h azért pénzbírság, meg társai jár.
2018. márc. 8. 15:05
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Van adásvételi?

Keresd fel ha teheted és ezt mondd el neki. Pert indíthatsz, csak sok idő.

2018. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az illegális, ha kiütteted, bár IMEI-t nem lehet megváltoztatni.
2018. márc. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valami adásvételi szeruseg van igen,de szerintem nem valami hivatalos. Fel keresem mindenképp.
2018. márc. 8. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!