Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Beleesett a telefonom a...

Beleesett a telefonom a vízbe. Tippek?

Figyelt kérdés
Szóval, beleesett a vécébe a Huawei P8-om. Csak kb 1-2 másodpercig volt bent, utána kiszedtem. Volt rajta egy tok, ami a hátulját teljesen megvédte(szerintem). Újraindítottam a telefont, és azt érzékelte, hogy be van dugva a fülhallgatóm, a másik pillanatban meg nem. Pedig nem volt semmi bedugva. A SIM és az SD tartót kiszedtem. Most egy papíron szárad, de szerintem majd veszek rizst amibe belerakom... Ezeken kívul valami más tipp? A telefont megpróbáltam annyira keveset mozgatni, ammenyit csak tudtam.

2018. ápr. 5. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"zerintem majd veszek rizst amibe belerakom." - lehetőleg azt a típust, ami sohasem tapad...


Úgy néz ki ez sosem fog kikopni a köztudatból ( kapitális baromság egyébként ez a rizsázás)


Amit ilyenkor tenni lehet, az az, hogy azonnal kivesszük az akkumulátort ( ha lehetséges egyáltalán ) és sűrített levegővel kifújni az szétszedett állapotban az alaplapot és azokat a helyet ahol megrekedhetett a víz. ( Lehet kapni sűrített levegős spray-t, ha nincs kompresszor )


Egy összerakott telefonnál a fentiek persze nem sokat érnek.


Lehet várni pár napot, egy száraz és normál ( 20 celsius fok ) helyen tárolni a telefont, aztán vagy jó lesz vagy nem :)

2018. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Újraindítottam a telefont"

Ez volt a hiba. Előbb kell kiszárítani, utána bekapcsolni.

2018. ápr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mit is mondtál, miért nem hagytad kikapcsolva a telefont vagy 3 napig?
2018. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vicces, hogy ezt a rizses baromságot az óvodástól az aggastyánig mindenki fújja, de azt, hogy "vedd ki az akksit és ne kapcsold be, amíg nem szárad ki", azt jó, ha 10-ből 2 ember tudja.
2018. ápr. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na hat ez is regen vot, azota nincs semmi baja, de amugy #4 komment, ne zavarjon hogy Huawei P8-nak nem lehet kiszedni az aksijat
2019. ápr. 18. 11:56
 6/6 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!