Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Így át tudnám verni a telefono...

Így át tudnám verni a telefonom érzékelőjét, illetve működne biztonságosan?

Figyelt kérdés

Van egy alcatel pop c5 mobiltelefonom, amibe már rossz az akku, meg már jócskán púpos is. A kijelzője meg csak akkor reagál amikor ő szeretne. Régebben olvastam valahol hogy a púpos akku is okozhatja a kijelző hibáját.


Az jutott eszembe hogy mivel ennek jó nagy a kijelzője, és a gps antennája is jó erős, így arra gondoltam hogy leforrasztanám az elektronikát az akkuról, majd az elektronikára ráforrasztanék egy usb kábelt, majd odaerősíteném valahogy a telefon érintkezőjéhez és fognék egy powerbankot és beledugnám, ami ellátná árammal a telefont. Így tudnám kocsiban használni gps-ként.



2018. ápr. 17. 21:50
 1/9 anonim válasza:
Próbáld ki. De nem a világ vége egy új akku sem!
2018. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Veszel egy szivargyujtos usb toltot es kesz.
2018. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 az van, arra kötném a powerbankot. Csak ez ilyen szünetmentes táp lenne, hogy ha levesszük a gyujtást akkor ne kapcsoljon ki a telefon
2018. ápr. 17. 22:06
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 azért nem akarok bele venni, mert nem vagyok benne biztos hogy hardware-es vagy szoftveres a hiba, mert egy korábbi kérdésemre, úgy másfél éve írták itt gyk-n hogy a pupos akku csinálhatja. De olyan hogy van hogy megy, aztán a következő másodpercben már nem érzékel a kijelzője.
2018. ápr. 17. 22:09
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor fogj egy powerbankot dugd bele a szivargyujtos toltot a powerbankba meg a telefont.
2018. ápr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha az akku helyére kötnéd az usb kábelt akkor azonnal füstbe ment terv, szó szerint is. Az akku 3-4,4V közt működteti a telefont, az 5V os szabvány USB feszültség azonnal kinyírná.


4v körüli feszültségre valami diódával vagy kis kínai elektronikával be kell lőni.

2018. ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A telefonok nem szükségszerűen működnek akku nélkül. Viszont a gugli első találatán 2620 Ft egy akku.
2018. ápr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Zoligyerek, olyan vagy, ezt csak azután kellett volna, miután ráköti az 5ezres powerbankot meg a 3ezres töltőt és belefeccöl pár órát ;)
2018. ápr. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Éppen emiatt tettem ki a kérdést, mert nem vagyok biztos a dolgomban, így megkérdezem itt olyanoktól akik jobban értenek hozzá.


Amúgy ez az ötlet onnan jött hogy még régebben olvastam itt egy kérdésnél hogy azt javasolta valaki hogy vegyen egy akkut, ( mert nem kapott a telefonjához valót ) ami méretileg belepasszol majd cserélje ki a kérdező az elektronikát rajta, hogy bele tudja tenni a telefonba merthogy az csökkenti le vagy szabályozza a feszültséget vagy valami ilyesmi, és ezért írtam ki hogy működne-e ez úgy is ha arra az elektronikára nem akkut hanem powebankot kötnék. ( ami már egyébként megvan, így nem kell venni )

2018. ápr. 17. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!