Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért bolondult meg a telefono...

Miért bolondult meg a telefonom töltés közben?

Figyelt kérdés

Előző telefonom töltés közben azt játszotta, hogyha írtam valamit akkor random nyomkodta a gombokat magától, még úgy is, hogy hozzá se értem. Persze olyan gombokat amiket mégse nyomtam, tehát nem fázis késes a hiba.


A mostani telefom szerencsére nem rendszeresen csak ritkán csinálja még nem volt alkalmam felmérni mikor kattan be, de csak akkor mikor tölt tehát az előznél is kihúztam és akkor jó volt, ennél is ez van. Tehát a mostani ahogy csinálok valamit nyomkodom a kijelzőt olyan 15-20mp de van mikor késik egy 25mp vagy mikor 5mp se vár még egy megnyit egy alkalmazást, mindig mást és így kikel lépni meg vissza ami nagyon zavaró. Főleg lassítja a töltést és a telefont.


Még ezt az üzenetet leírtam 6 különböző app nyílt meg.


Nem tudjátok mi lehet az oka és hogyan lehet javítani?



2018. ápr. 21. 06:26
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

Ez semmiképp sem normális viselkedés, szóval a kérdés az, hogy mi ugyanaz a két telefonnál?

Ugyanazt a töltőt használod? Lehet hogy nagyon gagyi, mindenféle zavarjelek kerülnek a kijelző környékére.

Ugyanott töltöd pl egy fénycső környékén? A fénycső működése eléggé meg tudja zavarni a kapacitív érintőképernyőt. Esetleg más elektronikai eszköz a közelében?

Ugyanazt a feltört applikációt használod? Elképzelhető, hogy valamilyen rosszindulatú kód is bele lett téve, ami esetleg töltésre aktiválódik, és nem csak a feltöréssel lett több.

2018. ápr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Frissitsd.
2018. ápr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez sajna "normális" viselkedés töltőn lévő készülék esetén.


A napokban egy olyan tablet volt a kezemben, aminek elég volt, ha nekitámasztottam a hangszóró oldalának, máris "életre kelt".


Ahhoz, hogy összevissza érzékelje az érintést, egy másik tablet esetén elég volt a mágneses záras tokba beletenni.


Én nemtudom, milyen alapon működnek ezek a tapipanelek mostanában, de az elmúlt fél évben vagy 4-5-6 ilyen ideges masina járt nálam (telefon és tablet is).

2018. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
62%

"Ez sajna "normális" viselkedés töltőn lévő készülék esetén."


Ne haragudj, de ez egyáltalán nem normális. Kínai vacaknál esetleg, de normális eszköznél??? Még anyám Xiaomija sem produkál ilyet.

2018. ápr. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Előző telefonom egy Qilive Q4 volt a mostani egy P10. Magyar forgalmazótól beszerezve. 1 válaszolnak mondom, hogy egy tv van 3 méterre tőlem és a gyári képernyőzár volt az előzőnél a mostaninál a gyári új lenyomatos képernyő zár. Kínai tokom van. TPU anyagból. Az oldalánál kicsit kemény lehet van benne fém rúd vagy műanyag nem tudom, de nem hinném. Alap gyári töltőt használok.
2018. ápr. 21. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:

#4


Gondolom a Google Nexus, a Lenovo és a Samsung is a gaggyikínai kategória nálad.

2018. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Gondolom a Google Nexus, a Lenovo és a Samsung is a gaggyikínai kategória nálad."


Nem, rossz ajtón kopogtatsz (a Samsung amúgy is koreai, nekem Motorola van, ami ugye Lenovo). Az Auchanos márkából kinézném, hogy összevissza működik, de azért egy Huaweitől már elvárható a normális működés. 3m-re lévő tévé nem zavarhat be, fénycső (akár mint kompakt egy asztali lámpában) is csak 20-30cm-re szokott gondot okozni. LED-es lámpánál még nem találkoztam ilyennek. Kínai TPU tokkal sem szokott gond lenni, még fémdarabbal sem (A P10 amúgy is fémkeretes/hátlapos, ha jól tudom).

2018. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem is volt ilyen! még a Lenovo tabletem csinált ilyeneket, össze vissza ugrált néha mikor töltés közben használtam, vagy nem is töltött rendesen. de aztán rájöttem, hogy a töltő a hibás, ugyanis nem azt használtam, amit hozzá kaptam, hanem egy GPS kábelét, szóval lehetőleg a gyárit használd, ha meg nem jó/nincs meg/stb vegyél egy sima USB kábelt.
2018. máj. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!