Kód "feltörése"?

Figyelt kérdés
Találtam egy huawei telefont, de senki nem jelentkezett érte. Nyilván nem szeretném megtartani, vissza szeretném juttatni a gazdájának, de elfogytak a lehetőségeim. :c Szeretném valahogy feloldani a telefont, de nem tudom a kódját. Mit tudnék tenni? Van valami "hack" a kód "feltörésére" vagy muszáj bemenni a szolgáltatóhoz? [a negatív kommentelők kérem kíméljenek, nem szeretném megtartani a telefont, nincs rá szükségem]

2018. ápr. 21. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Elfogytak a lehetőségeid, hogy bevidd a rendőrségre? Vagy, hogy bevidd a szolgáltatóhoz?
2018. ápr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
58%
Ha tényleg vissza akarod juttatni es nem akarod magad a szolgaltatonal egetni akkor rendorsegre vidd be, ok majd megoldjak
2018. ápr. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Rendőrség, jegyző:

"5:55. § [A találó kötelezettsége]


(1) A találó köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc napon belül a dolog elvesztőjének, tulajdonosának, a dolog átvételre jogosult más személynek vagy a találás helye szerint illetékes jegyzőnek átadni.


(2) A jegyzőnek való átadáskor a találó nyilatkozni köteles arra nézve, hogy igényt tart-e a dolog tulajdonjogára. A találó igénybejelentéséről a jegyző igazolást ad."

Forrás: 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről ( [link] )

2018. ápr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Ha lenne ra, akkor minek lenne a kod? Mindenki elolvasna a neten es nem lenne semmi ertelme levedeni a telefont.
2018. ápr. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Téged fognak megszopatni lopásért, ugyanis a talált telefonokat le kell adni a rendőrségen. Ellenkező esetben lopásnak minősül, amit csinálsz.
2018. ápr. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

#5:

"Jogtalan elsajátítás


378. § (1) Aki

a) a talált idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, illetve

b) a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja, vagy nyolc napon belül nem adja vissza,

vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


nem pedig:

"Lopás


370. § (1) Aki idegen dolgot mástól azért vesz el, hogy azt jogtalanul eltulajdonítsa, lopást követ el."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )

2018. ápr. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
Tökmindegy, a gyerek azt se tudja, hogy ebből baja lehet, így talán megérti.
2018. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
'Oszt ha bemérik és kopogtat a rendőrség,ne tessék csodálkozni... '
2018. ápr. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze.. találtam, ahhoz hülye vagyok, hogy visszavigyem, de ahhoz okos, hogy feltörjem... Add vissza az iskolatársadnak, ahonnét elemelted....
2018. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Istenem de idióták vagytok :D Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, nem akartam feltörni. Egyszerűen megkérdeztem a lehetőségeimet, de már rögtön elkezdtetek minősíteni, hogy loptam. Milyen alapon? Adtam rá esetleg okot, amiért ezt feltételeztétek?

Kedves utolsó, gondolkozzál már, hogy kit vádolsz lopással. Jó szándékkal feltettem egy kérdést, segíteni akartam visszajuttatni az illetőnek a telefont, erre jön az, hogy loptam? Honnan az édesanyád álmából szülted ezt a marhaságot? Én is elkezdhetnélek gyanúsítgatni, hogy te ezt onnan tudod ilyen jól, hogy te is csináltad.

Egyébként a telefont leadtuk a rendőrségen...

Én innentől a témát lezártnak tekintetem, ti meg gondolkozzatok már el, hogy kit gyanúsítgattok mivel, mert ebből is lehet bajotok. A ti szavaitokkal élve, "azt se tudja, hogy ebből baja lehet"

2018. ápr. 25. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!