Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Xiaomi Redmi 4X Google Play...

Xiaomi Redmi 4X Google Play beállításoknál miért írja azt, hogy nem rendelkezik tanúsítvánnyal?

Figyelt kérdés

Tudjátok a napokban volt több helyen valami olyasmi hír, hogy azok a gyártók amelyek nem rendelkeznek a Google digitális licenc vagy aláírásával azokon az eszközökön nem lehet tovább használni a Google alkalmazásokat és nem is frissülnek többet, csak ha beregisztrálják a készüléket valahová és akkor továbbra is jó lesz a cikket most így nem találtam már meg ami erről szólt?


De ezt én nem is értem ugyan is én nem nyúltam a telefonom gyári rendszeréhez eredeti van rajta a se root se főzött rom, talán még arra gondoltam, hogy esetleg azért mert nem globál verzió nincs b20, de azt azért nem hiszem amikor megvettem a play és a Google alkalmazások már alapból rajta voltak!


ha bemegyek a play beállításokba és ahol írja, hogy "nem rendelkezik tanúsítvánnyal" ha ott rámegyek egy linket hoz be egy súgó ahol lejjebb azt írja, hogy amelyik eszköznek nincs tanúsítványa vagyis a a gyártó nem rendelkezik a Google digitális aláírással akkor vegyem fel la gyártómmal a kapcsolatot, de nem is értem ugyan is ezen a listán a Xiaomi is rajta van vagyok ők is rendelkeznek ezzel a Google licenc-el, akkor nekem miért írja itt van ez a lista valahol alul van a Xiaomi

[link]


Ugyan nekem még eddig ezzel nem volt negatív tapasztalatom csak észre vettem ezt a jelzést mert elvileg előbb utóbb ahogy a cikkben is le volt írva amit nem találtam ott írja hogy ilyenkor letiltódik minden Google alkalmazás, azért is írtam ki ezt a kérdést, hogy hátha esetleg valaki tudja mit akar ez jelenteni lehet nem is függ össze ez a jelzés az általam említett problémával és ha igen ennek mi lesz később a következménye!


Köszi előre is sokat segítene ha valaki leírná hogy ez mit takar magában!



2018. ápr. 23. 15:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

közben megvan a cikk is amiről beszéltem és ezzel hoztam összefüggésbe az általam említett problémát!


[link]

2018. ápr. 23. 15:36
 2/14 anonim ***** válasza:
Dátum be van állítva rendesen a telefonon?
2018. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ezt most hogy érted? a rendes pontos dátumot mutatja tudtommal igen!
2018. ápr. 23. 15:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen! most néztem a pontos dátum és időt mutatja de amúgy automatikusra van állítva akkor lehet ennyi szoftverhamisítás áldozata lettem vagy nem értem?
2018. ápr. 23. 15:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem az van, hogy a nemzetközi piacon forgalmazott mobilokra megveszi a Xiaomi a Google certifikációt, a belföldi piacra gyártott mobilokra meg nem (ezért is olcsóbbak). Az élelmes exportőr/importőr meg megveszi a Kínában forgalmazott Xiaomit, rámókolja a globális romot, aztán eladja, olcsóbban, mint a Xiaomi által forgalmazott globális modellt. Amíg a telefon elműködik a Play Store certifikáció nélkül is, addig nincs túl nagy baj. Aztán ha mégis baj van, akkor mehetsz panaszra Kínába.
2018. ápr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ha elműködik licenc nélkül is az azt jelenti, hogy nem kapok több frissítést vagy semmi ilyesmi és ugyan úgy jönnek a frissítések mind eddig?
2018. ápr. 23. 17:24
 7/14 A kérdező kommentje:
Képzeljétek közben rájöttem valamire azt hiszem ezehet a problém, na most ahogy írtam a telefont újan vettem soha nem is piszkaltam bele de emlékszem egyszer kikapcsoltam valamiért és véletlenül többször megnyomhattam valamelyik gombokat többször és azóta a bekapcsolásnál van egy lakat ami ki van nyitva is oda is van írva, hogy unlock ez azt jelent hogy a bootloader nyitva van de ez hogyan lehetséges semmit nem csináltam vele csak véletlenül talán 5 × kb megnyomhattam a bekapcsoló gombot ennyitől nyitott lesz a bootloader nem is értem hogyan lehet ezt vissza zárni kérlek titeket segítsetek
2018. ápr. 23. 18:26
 8/14 anonim ***** válasza:
A #5-ös hozzászólás érvényesül ilyenkor. Az eladó nyitotta ki, és rakott rá mókolt "globális" rendszert.
2018. ápr. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem hiszem, hogy az lehet a baj amit az egyik válaszoló írt, hogy ez nem globál verzió és akkor ez nincs licencelve szerintem az lehet a gond, amit fentebb említettem!

egyébként esküszöm, hogy én soha nem piszkáltam bele a telefonjaimba egyikbe sem nem is értek hozzá persze tudom ,hogy mi hogy van root,főzött, room és most ez a bootloader!

Ez kb egy fél éve lehetett akkor csináltam véletlenül ezt de semmi hókusz pókusz nélkül csak szimplán ahogy leírtam véletlenül nyomogattam gombokat a telefonomon és egyszer csak nyitott lett a bootloader szerintem ez zavarja a google play áruházat!

A kérdésem pedig most az lenne hogy hogyan tudom ezt vissza csinálni úgy értem, hogyan tudom vissza tárni a nyitott bootloadert gondoltam már arra, hogy törlöm a play áruház adatait és frissítéseit, de nem hiszem, hogy ez használna vagy esetleg egy gyári újraindítás sem csinálna gondolom semmit meg nem is akarok ezzel vesződni szimplán nekem csak a a fontos, hogy ismét normálisan használhatóvá tegyem a google appokat és a play áruházat


Találtam a youtube on is több videót ahogy parancssorból újra zárt lesz ez így jó szerintetek!

2018. ápr. 23. 18:45
 10/14 A kérdező kommentje:
#8 hát nem tudom mit higgyek, de egyenlőre megpróbálom ezt a parancssoros visszaállítást hátha utána sikerül szerintem ez lesz a probléma, ezt meg, hogy az eladó piszkolt hozzá azt nem hiszem, ugyan is ez az extreme digital ról van ott nem hiszem hogy belepiszkáltak, na mindegy megcsinálom azt a parancssoros micsodát és utána majd beszámolok az infóról a lényeg nekem az hogy a play áruház rendben legyen
2018. ápr. 23. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!