Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha küldök képet látja hogy...

Ha küldök képet látja hogy honnan küldtem?

Figyelt kérdés
Mert hogyha elmenti és a fotótárban megnézi a képet akkor meg lehet nézni azt is hogy hol voltam… Tehát ha küldök valakinek képet akkor tudja hogy hol voltam a képen?

2018. máj. 20. 07:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha GPS adatokat is társítasz a fotókhoz, akkor igen.


[link]

2018. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fb Messenger asszem törli a gps adatokat, de a gyári üzenetek app pl nem. Így, ha azon keresztül küldesz képet valakinek és lementi, akkor gps adatokkal együtt fogja. Sőt még a kameráról lévő infok is ott lesznek.

iPhoneon ezeket tudod törölni, pl a PixlMet-el.

2018. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyszer láttam egy olyan kommentet, amihez az volt odaírva; hogy "mosógép használatával." (Amúgy nem tudom, csak azt tudom, amit a többiek leírtak.)
2018. máj. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet nem társítani Gps adatokat?
2018. máj. 20. 09:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Pl. a telefonodon kikapcsolod ezt a funkciót. Bár elvileg alapértelmezetten nincs bekapcsolva.

Fényképezőgéppel is ez a helyzet, ha van benne GPS. Ha nincs, akkor dolgod sincs vele.

2018. máj. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nincs olyan opció a beállításoknál hogy ki lehessen kapcsolni a GPS-t.
2018. máj. 20. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:

A kamera beállításában keress ilyet.


Az én telefonomban (Honor8) ez így van: GPS cimke

Ha ezt bekapcsolom, akkor a kép készítésének a helyadatait is tárolja a készülék.

Biztos kikapcsolható ez bármelyik telefonon.

2018. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

(Nem magyarul használom, ezért lehet, hogy nem pont ezek a menüpontok nevei.)

Beállítások-Adatvédelem-Helymeghatározás-Kamera- Tedd át sohára

Utána csinálj egy képet és nézd meg a Fotók appban, hogy társít-e hozzá helyszínadatokat. Elvileg nem...

2018. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Wow köszi:P sikerült kikapcsolni😍
2018. máj. 20. 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha van olyan (esetleg korábban készült) kép, amiben ott vannak a helyadatok (EXIF információkként), akkor egy "EXIF editor" (vagy hasonló nevű EXIF szerkesztésre alkalmas) alkalmazással szépen ki lehet törölni (vagy kamu infókra átírni) a helyadatokat (is), mielőtt elküldöd valakinek.


Én többször alkalmaztam a korábbi mobilomon ilyet, mivel abban még nem volt gyárilag EXIF törlő funkció, illetve mókás volt egy kép készítésének helyeként megadni a Fekete tenger közepét, miközben a képen sehol nem látszódott semmilyen víz. Illetve a kamera adatait is előszeretettel írtam át olyan eszköz adataira, ami nem is képes olyan nagy felbontású képek készítésére... Volt néhány címzett, aki ezeket kiszúrta, de olyanok is, akik nem.

2021. febr. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!