Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudom, hogy egy újonnan...

Honnan tudom, hogy egy újonnan vett mobil aksi gyári vagy utángyártott? Egyáltalán mi a különbség a kettő között?

Figyelt kérdés
A Nokia N95-ömhöz kellene, és a tavaly vett darab egy évig se bírta, beszélgetés közben és három fotó után kikapcsol. Persze garancia nincs rá,blokkot nem kaptam. Ha a telefont eredetileg Londonban vették, onnan lenne érdemes aksit hozatni vagy mindegy?
2010. jún. 15. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:

A különbség gyakran a minőség, és minden esetben az ár.

Ne szarozz az akkuval, az ebayon kb 600 forintért megkapod, még ha csak egy évig megy akkor is megéri.


[link]

2010. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az előzőt ami egy évig tartott, 5000 forintért vettem, telefonos boltban. Nem igazán kaptam választ a kérdésemre...
2010. jún. 15. 14:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, megpróbálom érthetőbben.


1. Ha Londonban vetted, attól még megy kínai akkuval.

2. Az 5000 forintos akku is lehet kínai.

3. Ránézésre nem tudod megállapítani a különbséget, ez a másolat lényege.

4. Mindegy melyiket teszed bele.

5. Azért adtam a linket, mert én is onnan veszem az akkukat. A családban 4 Nokia teló van, max másfél év egy akku. Innen volt már a Nokia 5200-ba 500 forintért is akku, ami most is kiválóan megy már egy éve. Ha nem tudod összehasonlítani a gyárival, akkor segítek: tizedébe kerül, és kb 3/4 - fele üzemidőt bír, de legalább egy évet így is elmegy.

Ja, a kollégámnak is rendeltem, N95-be, nem panaszkodott még.

2010. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Időközben megtudtam, hogy a lítiumos aksit nem szabad egész éjjel a töltőn hagyni, mert nem tesz neki jót (kivettem a telefonból és fel van púposodva..) mivel napon nem hagytam, gondolom, amiatt.

Köszi a linket is, meg fogom nézni!

Egyébként ma már mindent Kínában gyártanak, és nem minden rossz minőség ami onnan van, nem az volt a bajom, csak szeretem ha valami jól működik, azért szánom rá a pénzt, erre tessék:)

A telefont egyébként használtan kaptam a hugomtól, aki kint él, és tudna hozni hozzá tartozékot.

2010. jún. 16. 09:24
 5/10 A kérdező kommentje:

Megnéztem a linket, nem segítenél hogy pontosan mit kell csinálnom? :)

És mennyi ennek a postaköltsége? Megérné többet rendelni egyszerre gondolom, mert akkor megkérdezem az ismerősöktől, kell-e aksi valakinek. Mennyi idő múlva kapom meg a rendelést vajon? Köszi a segítséget!

2010. jún. 16. 09:27
 6/10 anonim ***** válasza:

-Megnéztem a linket, nem segítenél hogy pontosan mit kell csinálnom? :)

-Itt olyanok rendelhetnek, akik regisztráltak. Ezen túlmenően a fizetség bankkártyához illetve a PayPal rendszerhez kötött. A fizetéshez a PayPal-nál kell regisztrálni.


-És mennyi ennek a postaköltsége?

-Nincs postaköltség.


-Megérné többet rendelni egyszerre gondolom, mert akkor megkérdezem az ismerősöktől, kell-e aksi valakinek.

-Fölösleges, ugyanannyiba kerül egy darab mint 3.


-Mennyi idő múlva kapom meg a rendelést vajon?

-2-3 hét a szállítás.

2010. jún. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!:)

már csak egy kérdésem van: kell az új aksit formázni?

hallottam olyat hogy nem kell, mert lítiumos (a többi nem az?) olyat is hogy kell, 1x16 órát miután lemerült, és olyat is, hogy 3x lemerülni hagyni és 3x16 órát tölteni utána, mert ez meghosszabbítja az élettartamát.

És még olyat is, hogy utána sosem kell hagyni teljesen lemerülni, és nem szabad egész éjszaka a töltőn hagyni sem, mert túlmelegszik...

Ezek között igazodjon el az ember...

2010. jún. 19. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:

Volt régenne a Ni-CD akku.

Ezt formázni kellett, azaz az első töltéseknél a feltöltésen túl tovább hagyni (csepptöltés), és lemeríteni, ezeket pedig többször megismételni.

Így lehetett kialakítani a megfelelő kapacitását.

Volt még egy hibája, a memória effektus. Ezt a nem megfelelő használat idézte elő.

Ha nem töltötted fel rendesen, vagy töltés előtt nem sütütötted ki, akkor veszített a kapacitásából.

Ezt úgy lehetett kompenzálni, ha mindig megvártad míg lemerül, és úgy töltötted csurig, vagy ilyen töltés kisütés ciklusokat végeztél (kondícionálás).


A ma használatos Ni-MH és Li-ion akkuk már eltérnek ettől.

A Ni-Mh ugyan megjelenésre hasonló, de működésre más.

Nem kell formázni, rá lehet tölteni. A mélykisütés nem tesz jót neki, de jól kondícionálható.

A LI-ion speciális kezelést igényel, ezért az akkuk kivitele saját töltésvezérlővel van egybeépítve, ami nem engedi túltölteni, és mélykisütni.

Ezen belül gyakorlatilag korlátlan a használata. Rátöltés és részleges töltés nem gond.

Ha Li-ion akkud van, nem tudod elrontani.

Nem igényel speciális kezelést.

2010. jún. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És még olyat is, hogy utána sosem kell hagyni teljesen lemerülni, és nem szabad egész éjszaka a töltőn hagyni sem, mert túlmelegszik...


Ez kimaradt. Ez a Ni-MH -re jellemző, ha nem eutomatikus töltővel használod. A Ni-CD jól tolerálta az alacsony árammal túltöltést, a fölösleget hővé alakította. A Ni-MH ezzel szemben nem viseli jól a túltöltést. Nem a meleg miatt, hanem a belsejében kialakuló kristályok miatt, amik rontják a kapacitását, korlátozzák az áramát, megnő a belső ellenállása. Ez egy bizonyos mértéken belül visszafordítható kondícionálással. Vannak speciális töltők, amik ezt érzékelik, és automatikusan töltik-kisütik az eredmény érdekében.


Amúgy minden akku melegszik töltéskor, hiszen kémiai folyamatok révén alakul át az energia ami hővel jár.

2010. jún. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, kinyomtattam amit írtál, és elvittem a srácoknak a mobiltelefonos üzletbe, hogy rágódjanak rajta :)
2010. jún. 20. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!