Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kinek mi a véleménye, az...

Kinek mi a véleménye, az okostelefonos fotózásról?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 10 évben 49 különböző telefonom volt és mindig top prioritásnak számított, hogy az aktuális választékhoz képest a legjobb kamerával rendelkezzen. Ezen felül lényegében internetezésre (masszívan), kapcsolattartásra (Facebook, Viber, stb) és dokumentumkezelésre használom leginkább a telefonjaimat, játszani például sosem játszok rajtuk.


Arra lennék kíváncsi, hogy nektek fotózás szempontjából melyik készülék vált be a legjobban, mit tudtok ajánlani esetleg?


Jelenleg egy Huawei P20 tulajdonosa vagyok, dxomark szerint a TOP 3. legjobb kamerás telefon, ám nekem mégsem hozza az elvártakat selfie szinten.


iPhone X vásárlás előtt állok, aminek dxomark pontszáma alacsonyabb, viszont kipróbálás után jobbnak éreztem a készült fotókat.


Lehet most azt mondani, hogy vegyek egy DSLR gépet, de nem szeretnék, ezt okostelefonnal akarom megoldani.


25 éves vagyok, minden eddigi telefonomat saját pénzből, nem szülők és egyéb külső tényezők segítségével vettem meg. Nem az a kérdés, hogy mennyibe kerül, vagy milyen könnyen beszerezhető, esetleg a szervizelése mennyire bonyolult az adott készüléknek, csak az a fontos, hogy naprakész hardverezéssel legyen ellátva, legalább 5.5"-es kijelzővel rendelkezzen és kamera szempontjából remekeljen.


Köszi a válaszokat!



2018. máj. 26. 07:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Nálam a legutolsó szempont a kamera.

Most nem azt mondom, hogy néha nem lehet lőni egy-egy képet telefonnal, de az már elég vicces, ha fényképezőgépnek használja valaki.

Amennyit ezekre költtöttél, annyiból már nagyon komoly, igazi fényképezőgépet vehetnél. Ha egyszer veszel egy komolyabb DSLR-t pár jó objektívvel, utána minden telefonos fotót röhejesnek fogsz tartani.

2018. máj. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Én azt gondolom, hogy idióta vagy.
2018. máj. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

#1-est tudom ismételni.


A telefonokban lévő hangyafasznyi szenzoron soha nem lesz olyan képminőség, mint egy fényképezőgépen.


A többi feladatra (csetelés, dokumentumszerkesztés) meg bőven elég egy 30-40 ezres telefon.

2018. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Canon 1100 D, 2 különböző obival. A mobil telefonálásra jó, nem fotózásra.
2018. máj. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az elmúlt 10 évben 49 különböző telefonom"


Ez azt jelenti, átlagosan 2,4 hónaponként - kerekítsünk 2 é fél hónapra - vettél egy telefont. Persze szíve joga mindenkinek mire költi a pénzt. Azt is elmondtad, hogy saját erőből és mindig a legjobb kamerával. Nos, azt feltételezi, hogy 15 éves korod óta mindig valamelyik prémium márkát vetted.

Biztos tehetséges vagy, meg okos ( nem gúnyból írom ) aki 15 éves korod óta már vagyonokat halmozhatott fel.

Tudod hol látom a paradoxont? Az, hogy ennyi tapasztalattal ( mobiltelefonvásárlás ) itt keresed a választ.

A második válaszoló elég sarkított véleményt nyilvánított, de azt kell írnom, hogy valahol igaza van :)

2018. máj. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Abból a pénzből, amit elbuktál a megvásárolt mobilok későbbi eladásából, már komoly fényképezőgépet vehettél volna.
2018. máj. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Arra jó a telefon is hogy 1-1 pillanatot megörökíts vele, azaz az átlag userek igényeinek egészét teljesítik, szóval nem kell mindenhova ma már DSLR gépet cipelni.

Dxomark-t meg felejtsd el, amikor jön 1-1 új telefon ugyan azzal az optikával, ugyan azzal a szoftveres algoritmussal mint az elődje és többet kap 10 ponttal.

Másrészt P20 Pro számít most a legjobbnak, amivel ha képet lősz az AI jó eltalálja vagy sem.Szóval nem ez alapján kell ítélkezni.Inkább GSMArena tesztjei alapján.

U12+,U11,Pixel 2/2 XL,Nexus 5X/6P,Honor 8,S7.

Ezek képviselik az élmezőnyt.(meglepő módon a Honor 8-al P20-t megszégyenítő képeket lehet lőni)

Nekem ezek közül a Nexus 5X vállt be, elég fájdalmas is ennek utódot találni kamera terén...

Neked az igényeid alapján az U11-t ajánlom.

Ne a marketing vezéreljen hanem a valós tudás.

2018. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elmúlt 10 évben 49 különböző segédmotoros kerékpárom, robogóm volt és még sosem nyertem meg velük MotoGP futamot. Milyen robogót vagy segédmotoros kerékpárt vegyek, amivel komoly esélyem van egy MotoGP futam megnyerésére?
2018. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.


Bár azt írtam, hogy nálam telefon vásárlásnál a kamera a legutolsó szempont, mégis örömmel látom, hogy a Honor 8 telefonomban egész jó a kamera. Esküszöm, hogy ezt nem tudtam. Nem nagyon használom a kameráját. Bár csináltam vele már pár képet és videót, de nem vagyok elájulva tőle. Ha olyan helyre megyek, ahol fotózni szeretnék, viszem a tükrös gépet, és még egy laikusnak is rögtön feltűnik, hogy azok a képek nem egy telefonnal készültek.

Nem is értem, hogyha ennyire fontos a szép fotó, miért szenvedsz telefonokkal.

Fogadd el, hogy ilyen pici szenzor, ilyen pici lencsékkel nem képes többre. Egyszerű fizika. Nem ok nélkül hurcolásznak magukkal a fotósok több kilónyi felszerelést.


[link]

2018. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
minél jobban értesz a fotózáshoz, annál többet tudsz kihozni egy telefonból is. ha csak a gép tudására hagyatkozol, akkor egyáltalán nem biztos, hogy bármelyik jobb lesz a másiknál. szóval, ha többet akarsz kihozni egy telefonból, akkor érdemesebb inkább a fotózás alapismereteivel megismerkedni (vannak már egészen jó mobil fotózás könyvek is) és nem egymás után cserélgetni az eszközöket és meglepődni, hogy más eszközzel ugyanaz a felhasználó ugyanúgy nem csinál jobb képeket.
2018. máj. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!