Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mobilinternet Franciaországban...

Mobilinternet Franciaországban? Esetleg nemzetközi SIM kártya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőhéten utazom Franciaországba egy hétre. Jelenleg Ausztriában élek. Három SIM kártyám van. Egy magyar, feltöltőkártyás (Telekom) és két osztrák. Mikor kijöttem nem volt internetem, hirtelen vettem egyet (A1), később pedig a többi kint élő javaslatára még egyet (DREI) amin van korlátlan internetem.


Iszonyatosan analfabéta vagyok az ilyen dolgokhoz, és hiába olvasgatok, kérdezgetek, ugyanolyan laikusnak érzem magam.


Segítséget szeretnék kérni, hogy tudom elintézni, hogy Franciaországban is legyen mobilnetem. Esetleg egy olyan kártya, ami több országban is használható? Most kezdek bele az utazgatásba, és nem szeretnék minden országban másik kártyát venni, hogy legyen internetem. Egy hosszútávú megoldásra lenne szükségem.


Köszönöm :)



2018. máj. 30. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Ugytudom,hogy az Eu-n belul (nemtudom h franciaorszagnak van e koze az Eu-hoz,en ilyen teren vagyok analfabeta) tulforgalmazasi dij nelkul netezhetsz.
2018. máj. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

Te, nekem 13 éve tévém, rádióm sincs, de a hírek eljutnak hozzám

Euro roaming

2018. máj. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

#1 alapító tag

<facepalm>

2018. máj. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
#2 - De ahogy látom interneted és/vagy telefonod/számítógéped van...😃
2018. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én Franciaországban élek, és akár Németországban, akár Ausztriában vagy Belgiumban járok, mindenhol megy a mobilnetem.
2018. máj. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 - Oké,de sosem érdekelt sem a politika sem pedig a földrajz így egyáltalán nem gondolom gáznak ,hogy nemtudtam.

Biztos lehetne találni olyan témát ami bizonyos értelemben "alap" mégsem tudnál hozzászólni,mert nem tartozik az érdeklődési körödbe.

2018. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A mobiltelefonok Európán belül minimum a kilencvenes évek vége óta mindenhol működnek. Amióta van mobilnet, az is működik külföldön is.

Az EU-n belül nem kell fizetni roamingdíjakat (az EU jó pár évet izmozott a mobilszolgáltatókkal az eltörlés miatt), tehát ugyanannyiba kerül a telefonálás és az adatforgalom, mint abban az országban, amelyben a sim-kártya szolgáltatója székel. Viszont az ajándék percek/Gb-k sokszor csak országon belül lebeszélhetők.

Aki nem tudja, melyek az EU tagállamai, az itt találja őket: [link]

2018. máj. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7 - Én vagyok az ,aki nemtudja :D

De mivel nem is érdekel és úgygondolom,hogy semmilyen módon nem tenné jobbá az életemet az ha tudnám ,nem fogom megnézni,de azért köszi

2018. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!