Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az androidos telefonom (Samsun...

Az androidos telefonom (Samsung j3 2016) és a gépem (win 10) bluetoothon keresztül párosítva vannak, viszont nem tudom őket csatlakoztatni. Valamit én csinálok rosszul, vagy más az oka?

Figyelt kérdés
A mobilon, és gépen sem jelenik meg a csatlakoztatás opció, viszont minden más igen. A két eszköz viszont további bluetoothoszos készülékkel is képes csatlakozni, akár egyszerre is.

2018. jún. 15. 19:48
 1/3 anonim ***** válasza:

"...párosítva vannak, viszont nem tudom őket csatlakoztatni..."


Ha párosítva vannak, akkor már megtörtént a csatlakoztatás.


"A két eszköz viszont további bluetoothoszos készülékkel is képes csatlakozni, akár egyszerre is."


A bt szerencsére nem korlátozódik 1 kapcsolatra. Anno úgy tanultam, hogy a bt szabvány szerint 8 külön kapcsolatot képes kezelni. Ez nagyon rég volt, azzóta több újabb protokoll is szabványosított lett, tehát elképzelhető hogy ez a szám már nagyobb.


Egyébként mire akarod használni a bt kapcsolatot?

2018. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Fájlok küldésére szeretném használni, pontosabban egy videót szerettem volna átküldeni. Vezetékkel is meg tudom oldani, csak kíváncsi vagyok h miért nem működik.
2018. jún. 17. 20:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon rég volt BT -m, akkor így működött:

Jobb klikk a fájlon➡küldés➡Bluetooth -on keresztül.

Bejött egy kis ablak, ahol ki lehetett választani az eszközt, amire küldeni akarom.


Ez egyébként a bluetooth modul programjától függően ez más is lehet.


Ehez hozzá tartozik az is, hogy egyes telefonok úgy működnek, hogy nem teszik láthatóvá a teljes fájlrendszert bt -n, csak azt, amit bt -n fogadtak. Ilyen volt a nagyon régi Nokia N70 -em, amivel utoljára használtam a bt -n keresztüli fájlküldést gépről telóra... Telórol is hasonlóan küldtem fájlt a gépre...


(Azóta több okostelóm is volt és gyorsabbnak találtam a wi-fi -n keresztüli fájl küldözgetést.)

2018. jún. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!