Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy lehet az, hogy egyik...

Hogy lehet az, hogy egyik ismerősöm telefonszámáról hívogatnak, küldözgetnek sms-t nekem (és másoknak is), miközben az ismerősnél van a telefon és az egészből nem vesz észre semmit?

Figyelt kérdés
Olyan mintha feltörték volna a telefont, vagy a telefonszámmal élnek valahogy vissza. Rengeteg embert felhív a tudta nélkül, a telefon naplóban látja, hogy kit és mennyiszer tárcsáázott, de a tulajdonos nem tud semmiről, teljesen tehetetlen. Annyira irreális. Ez hogyan lehetséges? Mi ilyenkor a teendő? Milyen technológiák vannak erre?

2018. jún. 25. 16:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez ' simkártya klónozásnak ' tünik.

De ilyet a szolgáltató a simkártya letiltásakor szokott csinálni,ugyanazt a számot megkapja a tulaj.Az ellopot simkártyát viszont kikapcsolják,nem lehet használni.

A lekapcsolt ' döglött' simkártya nem aktiválható.

Hogy házilag másolható e a simkártya vagy a telefonszám,nem tudom....

2018. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha valóban klónozás történt, akkor a hívásnaplóban lehet látni a nem arról a készülékről történő kimenő hívásokat is?
2018. jún. 25. 18:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem. Nem hinném hogy klónozható lenne a sim, mert a szolgáltató azonnal zárolná a kártyákat ha ugyanaz a szám kétszer jelentkezne be! Vagyis úgy akarna felmenni a hálózatra hogy már nyilvánvalóan fenn van. Valami nem stimmel a sztorival.
2018. jún. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

# 3/3 Időpont ma 19:24: Ezt mondom én is,két azonos számú kártya nem létezhet egyszerre.

Kérdező->mi van ha ismerőse hazudik?

2018. jún. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!