Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ma reggel láttam hogy a...

Ma reggel láttam hogy a mobilom feltöltött egy telefonszámot pénzzel. Lehet vírusos lett?

Figyelt kérdés
Valami nyereményjátékon nyertem elötte és beküldtem egy kódot attól lehetett vírusos? Mit csináljak nem akarom hogy megint levegyen pénzt! segítsetek
2018. júl. 5. 22:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Küldd el SMS-ben ugyanarra a számra, amire azt a kódot küldted, hogy "Stop" (idézőjelek nélkül), aztán meg reménykedj.

Neked meg csak gratulálni tudok, hogy bedőlsz az ilyeneknek, ezek mind átverések, legközelebb olvasd el az apró betűs részt is.

2018. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A magad érdekében az emelt díjas számokat is tiltasd le a szolgáltatónál.
2018. júl. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hehe, én utoljára 10 évesen dőltem be egy ilyennek, akkor minden héten 10 csengőhangot küldtek nekem SMS-ben, heti néhányszáz forintért. :D

Azt kell csinálni, mint az egyes, a stop szót (vagy amit SMS-ben kiküldték, mert nekem annó leírták) kell elküldeni a számra.

2018. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Még mindig van, aki bedől ilyeneknek?
2018. júl. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát látod, különben nem csinálnák.
2018. júl. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Itt van a csaló telefonszám vigyázzatok vele: 06303444500 remélem engedik hogy kint maradjon
2018. júl. 6. 22:49
 7/10 anonim ***** válasza:

Biztosan kinn maradhat a szám, ugyanis ez a Telekom hivatalos egyenlegfeltöltős szolgáltatásának a száma. Ide küldted az sms-t. És ahogy a leírásokból kiderül, ezt meg is kell erősíteni:

[link]


Az a "nyereményjátékon nyertem elötte és beküldtem egy kódot" eset lehetett, amikor valójában a feltöltő sms-t küldted és okéztad. Szóvel bedőltél egy csalásnak. Az elküldött sms-eid között lesz a feltöltős sms és ott lesz benne a csaló telefonszáma is.


Legalábbis ezekre tippelek zűrzavaros leírásodból.

2018. júl. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
MAgyar Telekom Zrt hívott fel a munkatársnak azonosító száma is volt csak nem írtam le sehova. A beszélgetést nem rögzítik? Úgy kiderülne ki volt az!
2018. júl. 7. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem telekomos hívott fel, hanem egy csaló. Azt hinné az ember, hogy erről már mindenki olvasott az országban. (azt meg nyilván senki sem hiszi, hogy ezek ellen lenne bármilyen hatósági fellépés...)

[link]

[link]

És ugye pont ezen tipusú csalás miatt vezett be a Telekom az sms ilyenfajta megerősítését, de láthatóan hiába.

2018. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2018. júl. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!