Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hirtelen akadozik, lefagy a...

Hirtelen akadozik, lefagy a telefon, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Meizu márkájú, 2 és fél éves telefonom van, és egészen eddig abszolút elégedett voltam vele, villámgyors volt, évente kb. kétszer fordult elő csak, hogy minimális lassulás miatt újra kellett indítanom.

Tegnap teljesen váratlanul elkezdett olyan szinten szaggatni, hogy feloldani is nehézkes, lapozás közben is lefagy, a Google Play vagy a Chrome már egyáltalán nem is tölt be rajta, így csak az eredeti böngészőt tudom használni. Sem a szokásos tisztogatás, sem az újraindítás nem segített, viszont azonnal melegedni kezd, töltés után szinte tűzforró, arról nem is beszélve, hogy néha random világít az értesítésjelző fény a sarokban.

Már megrendeltem a következőt és nagyon remélem, hogy addig életben marad, hiszen úgy legalább a beállításaimat és az alkalmazásokat is meg tudnám menteni a Migrációs Funkcióval. Az igazi kérdésem az lenne, hogy ezek után segítene-e rajta egy újratelepítés vagy rendszerfrissítés, vagy már nem is érdemes ilyesmivel kísérletezni? Esetleg valamilyen más megoldás, amivel meg tudnám menteni?



2018. júl. 15. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Első körben egy gyári visszaállítást mindenképp próbálj meg!
2018. júl. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Olvastam ma hasonló problémákról egy fórumon, átmeneti Google szerver probléma volt, van. Várj míg megoldódik.
2018. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Gyári vissza állitás és frissiteni mindent benne , jó

lesz.

2018. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, megoldottam a problémát, remélem, így is marad!

Tovább nézelődtem külföldi fórumokon, onnan pedig azt az ötletet kaptam, hogy csökkentett módban is indítsam el a telefont. A legutóbb telepített alkalmazás törlésével egyből gyorsabb is lett az egész (erre azért nem gondoltam, mert 2 hete használtam és eddig minden működött rendesen), bár a Google Play/Chrome/Gboard csak a play store újratelepítése után állt helyre. Szóval szerintem köze lehetett a szerverleálláshoz és talán ehhez az alkalmazáshoz is, de azt is el tudom képzelni, hogy csak véletlen egybeesés volt a törlés után a probléma megszűnése... Mindenesetre azóta egyáltalán nem laggol, olyan mint régen, ami elég fura :D

2018. júl. 15. 13:27
 5/10 anonim ***** válasza:
ha jól olvastam meizud van...szerintem vegyél egy samsungot vagy valami rendes telefont nekem a samsung galaxy note 3-am öt éves ebből három éve van nálam és ugyan olyan gyors a telefon,mint 2015-ben,amikor megvettem,sőt még gyorsabb,mert rárakom custom romokat amik még dobnak rajta,a kínai telefon ezért fos,oké,hogy olcsó,de egy-két év múlva mindegyiknek ez a vége.
2018. júl. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meizu, mint "kínai fos"? Az alsó- középkategória egyik legmegbízhatóbb márkája, és ezt nem csak én mondom, hanem olyanok is, akik nálam sokkal jobban értenek a telefonokhoz. Előfordul velük probléma? Igen, mint szinte bármelyik telefonnal. Imádom amúgy, amikor valaki úgy húz le egy márkát, hogy még az életben nem volt a kezében olyan telefon!
2018. júl. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok hatosnak üzenem:te honnan tudod,hogy nekem ilyen telefon nem volt a kezemben?Igenis volt...nem sajátom volt,de volt alkalmam tüzetesebben kipróbálni nem egy ilyen meizut,és más hasonló "noname" telefont is,gondolok még itt a xiaomira,oppora,unefonra,vagy verneere meg ezekre az össze vissza összekopizott trágyákra amiket 40 ezerért rátolnak a jó népre,hogy itt van ne ez ályfon csak ócsó...és mindent tapasztalatból mondtam meg abból merítettem amit rengeteg gsm boltan illetve telefon szervízben dolgozó ismerőseimtől hallok,ezen nincs mit szépíteni a kínai az kínai,és tudomásul kell vennie a kérdezőnek,hogy egy ilyennek amin nincs egy alma egy samsung logó vagy legalább egy huawei(ez az egyetlen értelmes kínai márka),azzal ennyire lehet tervezni,és most megelőzve azokat az embereket akik azzal támadnak,hogy dehát a samsung is kínai bla bla bla azoknak azt mondom,hogy tudok róla,de nem hiába drágább,azok sokkal nagyobb ellenőrzéseken esnek át tovább maradnak támogatottak,illetve azoknak van rendes szervizük,illetve a garancia időn túl is könnyen be tudsz hozzájuk akármilyen alkatrészt szerezni...
2018. júl. 16. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Huawei az egyetlen értelmes kínai márka? Ne röhögtess, mást se hallok, olvasok, hogy ez meg az a baja a Huaweieknek. Nekem is volt, 1 hónap után szabadultam tőle, akkora sz.r volt. Az egyik ismerősöm vett nemrég egy használt P9 lite-ot, néhány hétig használta, kuka. Ezzel szemben az én szintén használtan vett Meizu-mnak semmi baja. Igen, olcsó, de ha már csak feleannyit kíbír, mint egy márkás, már akkor is jól jártam vele. A sógoromnak meg pl. A5-je van, hát, mit mondjak, ahhoz képest, hogy Samsung, meg hogy majdnem 100 ezer volt, mikor vette, nem egy nagy szám, múltkor pl. egy sima frissítéstől behülyült. Egyáltalán nem érnek többet a Samsung-ok annyival, mint amennyivel többe kerülnek. Én 27-ért vettem 1 évesen a Meizu-mat 3 hónapja, ha még egy évet elmegy, már főnyeremény! Mellesleg olvasd el mégegyszer a kérdést meg a kérdező kommentjét: 2,5 éves a telefonja és ismét működőképes. Ennyit erről! Meg javaslom, hogy olvass kicsit fórumokat is, ahol 3-4 éves és még kifogástalanul működő Meizu telefonokről írnak többen is! A Gsm-es ismerőseidről meg annyit, hogy nyilván, hogy a márkás telefonokat nyomatják, mert abban van a pénz! Mellesleg erről még annyit, hogy egyszer bevittem egy Gsm boltba a Meizu-mat, mert kellett volna rá tok, a srác meg ránézett és azt se tudta, hogy milyen telefon (egy elvileg olyan ember, akinek a kisujjába kéne, hogy legyenek a telefonmárkák)! Túl kellene lépni a Samsung, Huawei, IPhone Szentháromságon, azokon túl is van élet!
2018. júl. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Samsung koreai, nem kínai,talán ennyit tennék hozzá ehhez a felesleges vitához. A kérdező ha minden véleményt figyelembe venne, hetente eldobhatná a telefonját. Majd ő eldönti,mi jó neki.
2018. júl. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Éppen ezért kezdtem azzal, hogy különben teljesen elégedett vagyok a márkával, meg magával a telefonnal is. A tesómmal anno egyszerre kaptunk újat, ő ragaszkodott a "rendes" márkához, én pedig inkább az ár-érték arányt néztem. Most az övé használhatatlan szinten lassú, míg az enyém a tegnapi - azóta 100%-osan megoldott - probléma kivételével olyan, mintha új lenne.

A Meizut különben a HOME/Back/Ujjlenyomat olvasó gomb és a Flyme miatt preferálom a többi kínaival szemben. És hát negyedannyiért tudja azt amit egy hasonló specifikációkkal rendelkező Samsung vagy LG, arról nem is beszélve, hogy ugyanúgy érvényes rá a minimum 1 éves garancia, a Meizu pedig ha jól tudom, mostanában költözik Magyarországra, és akkor talán még a szerviz is sokkal gyorsabb lesz (bár eddig még ennek szerencsére nem kellett utána néznem :D)

2018. júl. 16. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!