Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért írja mindenki azt, hogy...

Miért írja mindenki azt, hogy Xiaomit érdemes venni? Mi a baj a Sony, LG, Samsung, Motorola telefonokkal?

Figyelt kérdés
Azok a márkák több évtizedes múlttal rendelkeznek és a legnagyobb gyártóknak számítanak. Support, szoftver, tartósság és gyártás utáni minőség ellenőrzés terén bizonyítottak. Emiatt lehet drágábbak a készülékeik, de nyugodt szívvel veszi meg az ember ezeket. A Xiaomiról még azt se tudni, hol van a gyára Kínán belül és hogy néz ki belülről.
2018. aug. 24. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Hehe, hogy néz ki a gyár.

Akkor jobb lenne ha tudnád?

Amit itt leírtál mindtől jobb, az biztos és fele árba se kerül. Xiaomiról nem lehet hallani, olvasni hogy elromlik.

A Samunál meg az a kivétel amelyik nem romlik el.

2018. aug. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Nekem néha megjegyzik páran, hogy miért egy ilyen vacak huawei mobilt használok. Aztán ők meg állandóan panaszkodnak a sony meg samsung mobiljaikkal, hogy ez nem megy az nem megy, elromlott, vehet másikat én meg boldogan használom, probléma nélkül évek óta a huawei mobilomat. Amúgy szerinted a többit nem kínában gyártják?
2018. aug. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Én már akartam itt kérdezni, miért van az hogy a panaszkodók 75-80%-a samsungos. Háztartási gépeim voltak, tönkre ment mind. Most a tv, mikró, porszivó, videó, házimozi Lg, 5 éve mennek. Nekem telefonból bluboo, gyereknek oukitel, asszonynak xiaomi van 2 éve. Nem tervezzük a cserét.
2018. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Minden márkánál előfordulhatnak hibás darabok. Én speciel épp egy hibás Xiaomi-t fogtam ki tavaly, de ettől még nem írom le a márkát, viszont ajánlani sem fogom, venni mégegyszer meg végképp nem. Ettől még lehet, hogy valakinek meg pont a Xiaomi válik be! Én egy másik kínai márkát preferálok (Meizu), nekem az vált be, semmilyen márkás telefonra nem cserélném le (lassan másfél éves amúgy és semmi gondom nincs vele). A tesóm egy LG-t használ, ami 3 éves elmúlt és hibátlanul működik, neki meg az jött be. Mindenkinek más válik be, ez ilyen!
2018. aug. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
7%
A xiaomit csak itt ajánlgatja az a három ember aki válaszolgat minden milyen telefont vegyek olcsón kérdésre...amúgy a való életben alig van valakinek xiaomija...a való életbe a telefont használók 95%-a vagy huaweit,vagy samsungot,vagy iphont használnak,senkinek nemlátok a kezébe xiaomi telefont...amúgy a xiaomik nem túl tartósak nekem volt egy redmi note 2 és egy évig ment utána a beszéd hangszóró elszállt,utána a jack dugó,és a végén be se kapcsolt a telefon...szóval ennyit a nagy tartósságáról.Most egy 40 ezer forintos samsung galaxy note 4-et használok és jobb az ár/érték arány,mint a xiaomi-nál+ebbe legalább van alkatrész akárhol,egyszerű cserélni az akksit,meg tudok rá tenni újabb androidokat...
2018. aug. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Alex Fly ***** válasza:
78%

Ez így egyáltalán nem igaz. Először is a Xiaomi mobiljai a kategóriájukon belül számítanak best buy-nak. Az ezen a fórumon is sokat említett 50000 forint körüli áron a Xiaomi sokkal használhatóbb készülékeket kínál, mint az általad felsorolt gyártók. És az nem indok, hogy a Xiaomi gyártócsarnokairól nem tudni semmit... Lehet, hogy pontosan ugyanott, ugyanazok készítik ezeket a készülékeket, mint az általad felsorolt többi márkát. Az árkülönbség pedig az üzleti modell eltéréséből adódik: a Xiaomi a gyártótól a felhasználóig tartó lánc lehető legtöbb elemét kihagyja, így ezen közvetítők nem teszik rá a hasznukat a végfelhasználói árra. Ezen kívül a marketingköltségeik is elhanyagolhatóak. És jóval kisebb árréssel dolgoznak, mint a többi gyártó. És ez mind azt jelenti, hogy ha megvásárolod a terméküket, akkor ezeknek a költségeivel kevesebbet kell fizetned érte.

De ez nem jelenti azt, hogy mindegyik kategóriában igaz lenne; a csúcskészülékek esetében pl. jobb választás lehet egy OnePlus modell...

És persze akadnak speciális igények és feladatok, melyekre inkább az általad is felsorolt gyártók egyes típusai alkalmasak -természetesen ilyen esetekben sem egy Xiaomi a legjobb választás erre a célra...

2018. aug. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%

Mindenki?

Az én környezetemben senkinek sincs.

Utcán, vonaton, buszon, munkahelyen se látok senkinél.

Samsung, iPhone és Huawei telefonokat látok csak amiket nyomkodnak.


Saját tapasztalataim:


galaxy s2-m a mai napig működik. Egy kollégának adtam ajándékba.

motorola g telefonomat "munkahelyi" telefonnak fogtam be, és még mindig gond nélkül működik.

iPone 4s-em amit csak kipróbálás miatt vettem meg, vigan működik otthoni készüléknek.

Honor 5c. Semmi baja. Csak kitaláltam, hogy ujjlenyomatolvasós telefont akarok.


Nemrég vettem egy agyondicsért Xiaomi-.

Megbántam. (Térerő/hang/net problémák) 1 hónap elég volt belőle, a Honorom sokkal megbizhatóbb.

2018. aug. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%

Mert sokkal olcsóbb, és ugyanazt tudja. Ennyi.

Sonyt, Samsungot is cseréli a többség 2-3 évente, mert elavulnak a modellek. Nem unalmukban adogatják ki a "legnagyobb gyártók" évente az új típusokat.

Bár még a minimálbéres gyári munkások is hajlamosak első körben a telefonra költeni, mert az a legfontosabb ugye, de azért sok embernek szimpatikus, ha 180.000 ft helyett 60.000-ért vehet egy új modellt.

Ez van.

2018. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Support, szoftver, tartósság és gyártás utáni minőség ellenőrzés terén bizonyítottak."


Aha...SONY...


A Supportjuk mindig is kalap szar volt. Évről évre azt játszották, hogy a hardveresen teljesen megfelelő telefonjaikra nem adtak ki frissítést mindenféle kam okra hivatkozva. Ezt csinálták már a kezdetektől is. Például Xperia Z2 még kapott, Z1 már nem kapott miközben hardveresen majdnem ugyanaz a szint, stb.


Tartósságuk pont ugyanezért nincs, mert még alapvető hibajavításokat sem eszközölnek. Az Apple is kiad hibás rendszer, de aztán jön a frissítés ami orvosolja. SONY-nál ilyen nincs.


Hardveresen is mindig valami elmaradott farokságot csinálnak. Évekig csak 4 GB tárhelyet adtak miközben a "gagyi" kínaiak már 16-32-őt alapnak, vagy kevés RAM-ot és hasonló finomságokat. Ez szintén nem a tartósságot erősíti.


Mellette az árképzésük borzalmas. Gyakorlatilag Apple árszinten hozzák ki a szarjaikat.


Nem csoda, hogy le is csúsztak és a kutya nem veszi a telefonjaikat.

2018. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg alapvetően az összes márkára elmondható, hogy a csúcs kategóriát célozzák meg, a többi telefonjuk meg csak úgy van. Felső szinten bajnok egy Galaxy S akárhány vagy egy Note akármennyi, de alső kategóriában sokkal jobb ár-értéket biztosítanak a kínai telefonok.


Hardveresen ugyanazt kínálják, mint a márkásabbak 1 szinttel fentebb. És itt szó szerint ugyanarról a hardverről beszélünk, nem koppintásról. Huawei, Xiaomi ráadásl elég jól kifejlett Androiddal rendelkezik. Vagy egy Oneplus is 2-3 év tán is kap frissítést.


Nem mellesleg a "márkás" gyártól beszállítói is nagyrészt Kínában gyártanak.

2018. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!