Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezt a telefont milyen töltővel...

Ezt a telefont milyen töltővel tudnám feltölteni?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy Xaomi redmi 5 telefont, de a gyári töltője nem jó a magyar konnektorokba.

Megpróbáltam gépről, dvd-ről az usb kábelével feltölteni de hiába irja ki azt hogy tölt fél óra mulva ugyanannyit ír (most felment 1% al).

Gondoltam kipróbálom egy másik adapterrel (egy régebbi lg) amibe beledugom a saját kábelét: kb 2 másodpercenként 1% ot ment fel ugyhogy gyorsan le is szedtem.



2018. szept. 24. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milliószor el lett magyarázva már mindenféle fórumon, hogy a telefonban van a töltésszabályzó és az nem hülye, hogy túlterhelje a saját akkuját, amihez tervezték.


PC-ről pedig legfeljebb 500 mA áramot vesz fel, mert azt is érzékeli a telefon, hogy az csak egy standard port, ezért nem terhel rá jobban.

2018. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De bocs de ezt nem hiszem el hogy 1 perc alatt fel lesz töltve a telóm.
2018. szept. 24. 19:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem lineáris a növekedés, a százalékot sem kellene komolyan venni, az csak egy becsült érték, a kapocsfeszültség alapján.

Ne tévesszük össze a laptopok százalékos kalibrált mérésével, ahol egy külön kis processzor és memória van az akku tokjába építve. Az egy másik műfaj.

Bár valószínű, hogy a jobb telefonok (ha nem is ilyen technikával), de szintén kalibrálhatók valamennyire, csak ahhoz teljes töltés-kisütés is szükséges lenne, hogy beálljon a rendszer.

2018. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm, meggyőztél
2018. szept. 24. 19:19
 5/7 anonim ***** válasza:
párom kínából rendelte a oneplus 5 telefonját, alapból ő is kínai konnektorba való adaptert kapott hozzá, de ő amúgy is akart egy pót töltőt (akkor még 2 lakás között ingáztunk, meg a munkahelyére is kellett egy), így bár meglepetésként érte a dolog, nem maradt hoppon. illetve lehet hozzá átalakítót is kapni (ezt is külföldről rendeltük).
2018. szept. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vegyél egy átalakítót a gyári töltőhöz, párszáz Ft.

De bármilyen más ubs-s töltővel is töltheted.


Az én Xiaomi Redmi 4X-em egy Samsung gyorstöltővel 1 óra alatt feltöltődik 0-ról 85%-ra. (jujj, ez átlagosan percenként 1,4%/óra). Egy éve így töltöm, semmi baja nincs.

2018. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Annyi, hogyha töltöd (főleg gyorstöltő esetén), olyan helyen hagyd, ahol le tudja adni a hőt.


Tehát pl. ne a takaró alatt, tűző napon, radiátoron legyen.

2018. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!