Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a velemenyetek ennek a...

Mi a velemenyetek ennek a mobilnak a javittatasarol? Mit javasoltok? (tobbi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy Samsung Galaxy okostelefonom, 5-os Androiddal, tokeletesen mukodik, mindenre jo, amire nekem kell, 4G-s mobilnetet tudja fogni, csak egy kis hibaja van. A bekapcsologombja total elromlott, tehat kb egesz nap toltom (mert amugy gyorsan is merul, de ez a resze nem erdekel, mert meg tudom oldani), hogy le ne meruljon, mert akkor vege.

Meg lehet ezt javittatni egyaltalan es kb mennyiert?

A nagyobbik problemam ezzel az, hogy a javitas idejere hova tegyem a SIM kartyam? Mennyi ido a szervizben egy ilyen javitas? Nem tobb 1-2 napnal?

Megegy lehetosegem az lenne, hogy mielott ot megszereltetem, egy meg regebbi telomat (Samsung Galaxy S, 2-es Androiddal, 3G-s mobilnetet tud fogni) javittatom meg, neki a toltesvezerlojevel van baj, konkretan csak egy bizonyos aramforras tudja tolteni (TV es laptop USB csatlakozo, jelenleg egyik sincs a kozelemben), a halozati aram egyaltalan nem jo neki, meg le is meriti neha (ezt nem igazan ertem!). Tobb toltovel is probalkoztam, tehat a teloval van a baj.

Szoval, ha az mukodne, barmint fel tudnam tolteni, mert mas baja amugy nincs, akkor addig lenne egy tartalek telom, de nem hinnem, hogy ez igy megeri, ugye? Fogalmam sincsen a szerviz arakrol!

Nagyon laikus vagyok a temaban (gondolom ez fel is tunt), szoval legyszi ne szakszavakkal valaszoljatok es legyszi ha lehet, fuzzetek hozza magyarazatot, mert tenyleg egy minimalisan se ertek hozza.

Elore is koszonom a segitseget!



2018. szept. 27. 14:06
 1/4 anonim ***** válasza:

A töltőadapterek és TV / PC USB közötti különbség, hogy előbbiekben a két adatvonal össze van kötve, a telefon ebből állapítja meg, hogy nagyobb árammal is rá lehet terhelni, elvileg 1 A lenne a maximum.

Nagyobb áramokra egyéb azonosítások vannak, de a gyártók kavarásai miatt ez nehezen követhető.

Amikor PC vagy TV-re dugod, ezt a bizonyos rövidzárat nyilván nem érzékeli, ezért 500 mA-ben maximálja a felvehető áramot a telefon.

Ezzel kapcsolatban lehet valami probléma, viszont a telefonok töltésszabályzóit közelebbről nem ismerem, hogy pontosan miért csinálja ezt, amit nálad csinál. IC-cserével megoldják valószínűleg.


A kapcsoló cseréje egyszerű, akár meg is várható szerintem, ha olyan szervizt találsz, bár a konkrét típust nem tudom, mennyire egyszerű szétszedni, ezt Youtube-on meg lehet nézni.


Mivel vannak körülményesebben szétszedhető telefonok is, én meg nem ilyenekkel foglalkozom, ezért fejből nem tudom, hogy melyik, milyen fajta.

2018. szept. 27. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszod!

Meg annyit, hogy amugy 1 A a toltom output-ja, es elvileg azt kene vennie, egy sima beallitas modositas nem segithet, amit en is a menuben el tudok vegezni (noha kerestem ilyet, csak nem talaltam)? Amugy az a vezetek, amivel regen az USB-be dugtam be, ugyanazzal teszem a toltore is (es a masik telomnak ez tokeletes is). Vagy gondolom pont teljesen mindegy a vezetek, csak a forras szamit? Mondjuk, sima vezetekkel se mukodott (de amugy sima vezetekkel is jo az USB kapcsolata). Sot, az utobbi idokben mar a TV is csak alig toltotte szegenyt.

2018. szept. 27. 15:00
 3/4 A kérdező kommentje:

Hu, most kezdem felfogni ezt a dolgot (vagy csak azt hiszem): szoval, az a baja, hogy csak maximum 0,5 A-t tud felvenni, es a normalis tolto tul eros neki? Ez esetben kene egy max 0,5 A-os aramforras, be lehet ilyet szerezni valahol, egyaltalan letezik ilyen? Amugy hasonlom van, egy affele uti toltom, ami nagyon jol jon a masik egyelore mukodokepes telomnak (eletmento), de amugy az is standard 1 A-os, igy a masiknak nem jo (probaltam mar).

Szoval letezik a fentihez hasonlo cucc 0,5 A-os output valtozatban?

Ja, es mi az az IC?

A bekapcsolos szetszedesi nehezsegnek meg megprobalok utananezni, mert ha konnyen es gyorsan megy, akkor vegre meg tudnam javittatni, ami nagyon jo lenne, mert ez egy szupertelo es 4Gs.

Koszi a segitseget!

2018. szept. 27. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:
sikerült megoldani a problémát?
2022. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!