Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért volt régebben szokás,...

Miért volt régebben szokás, hogy ha vki új telefont vett, akkor rögtön számot cserélt?

Figyelt kérdés
Mintha kötelező lett volna. Adtak az új telefonhoz új kártyát,de miért kellett egyből azt használni a régi szám helyett? Nagyon sok ilyet láttam. Ismerőseim is sokszor küldtek smst,hogy xy vagyok,ez az új számom. Kérdem,miért? Mert új telefont vettem... Eszem megáll. Szerencsére ma már egyre többen fedezik fel,hogy a régi kártyát is át lehet tenni az új telefonba,de azért még látok olyan kérdéseket,hogy szabad? Meg pl nokiám van,lg-t szeretnék,mi lesz a számommal? Mintha együtt járna a kettő... Elképesztő. Sokan annyit látnak az előfizetésből,hogy olcsóbban lesz telefonjuk,hogy mi van utána,fogalmuk sincs. Miért? Miért van ekkora sötétség ebben a témában? Úgy használják sokan a mobiltelefont,mintha eldobható,egyszer használatos lenne,míg a vezetékesnél általában tisztában voltak a dolgokkal,és ragaszkodtak a számhoz is,nem cserélgették.
2010. jún. 23. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
59%

én még anno 12 évesen megkérdeztem apámtól ennek a mikéntjét, azóta, ha új telefonom van a kártya rögtön ugrik át.

nem tudom, sztem a hiányos tájékoztatás, és az emberek információ iránti lustasága.

sajnos nagyon sok a sötét ember, hidd el, ez engem is idegesít.

2010. jún. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én megmagyarázom, nálam ez miért van így.


Szóval én nem szoktam a telóimat továbbpasszolni, vagy eladni, mikor új telefonom van, ezért bennehagyom a régi számot, azért mert már megszoktam, hogy abban a telóban AZ a kártya van, az újhoz pedig veszek új kártyát.


De pl azt én sem értem, ha valaki eladja a telóját, akkor mégis minek kell számot cserélni, viszont azt sem értem meg, aki félévente "csak úgy" cserélgeti a telefonszámát [vagy éppen telefonját], nekem már 4 éve ugyanaz a telefonszámom, és a telefonjaim is :D

2010. jún. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én kerek 10 éve vettem meg az első mobilomat,azóta ugyanaz a számom,pedig lopták is már el a telefonomat,meg vettem is telefont nem egyszer. Lopásnál a szolgáltató segítségét kértem és visszavettem a számomat. S így tökéletes biztonsággal el tud érni mindig mindenki,mert a számom már annyira követhetetlenül szétterjedt,hogy lehetetlen lenne újat megadni,de szerintem teljesen fölösleges is. A családnak 30 éve egy a vezetékes száma,nekem is kitart halálomig az én számom.
2010. jún. 23. 11:02
 4/4 anonim ***** válasza:

van, aki nem szeretné, h egyes "kudarcoknak" meglenne a száma...:P

én szolgáltatóváltáskor ezért döntöttem a számhordozás ellen. tiszta lappal indulhattam, és ezúttal kontrollálom, h ki kapja meg a számom:P

2010. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!