Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopják a pénzt a telefonról,...

Ellopják a pénzt a telefonról, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Anyukámnak van egy tapizós nokiája. Kb 2 hónapos,de már megjárta a szervizt. Ielött tönkrement,feltöltötte 5.000ft-vel. Amikor visszakapta,jött az sms,hogy lefogyott a pénz. Anyu morgott,nem akart vele többet foglalkozni és megint töltött rá 5.000ft. Mire hazaért a csavargásbó,már csak 4.500 volt rajta és azóta ez is eltűnt. Rokonok szerint,mert nyilvános helyen használta a wifijét.

2018. okt. 7. 12:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy inkább mert mobilnetezik vele..
2018. okt. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A telefonos ügyfélszolgálattal nézessétek át, milyen felesleges szolgáltatások vannak bekapcsolva, és az emelt díjas sms fogadást is kapcsoltassátok ki (ezt mindenképpen). Rokonaidnak meg túl sok esze nem lehet.
2018. okt. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem. Azt mondta arra mindig figyel,hogy ki legyen kapcsolva a mobilnete. Fb-ja sincs. Annyi,ha bemegy pl ikeába,akkor csatlakozik a wifire.
2018. okt. 7. 12:42
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A wi-fi-től nem fogy az adatmennyiség ez nettó hülyeség. A pénz telefonáláskor, sms-küldéskor, adatforgalomnál fogy, de ha konkrét okra vagytok kiváncsiak feltöltő kártya esetén is lehet kérni számlarészletezőt.
2018. okt. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak nem számlarészletező a neve hanem telekomnál pl. hiváslista, de ha bementek a szolgáltatóhoz és elmondod mire lenne szükség tudni fogják miről beszélsz. A kártya tulajdonosnak adják csak ki természetesen.
2018. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Anyu kért híváslistást-számlarészletezőt. Ma bemennek megkérdezni mi lehetett az oka a pénzfogyásnak. Most az jutott még eszembe,hogy volt mobilnete,amit ajándékba kapott. Lehet hogy csak 1 hónapra kapta és utána szépen vonják a mobilnet díját 🤔? Értesítőt nem kap róla.
2018. okt. 7. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Az bőven meglehet!

Bár az én szolgáltatómnál ez úgy megy, hogy előbb megveszel egy bizonyos adatmennyiség mobilnetadagot, azt akkor vonják le az egyenlegedből, utána ha azt feléled, akkor nem vonják tovább, amíg nem újítod meg a kereted.

A wifiről meg annyit, hogy természetesen az teljesen ingyenes és semmi köze a mobilszolgáltató adatforgalmához. Viszont, hallottam már olyan vélt vagy valós összeesküvéselméleteket, miszerint ezek a nem védett, ingyenes, nyilvános wifi-hálózatok veszélyesek lehetnek, ha esetleg valami vírust ott kiengednek. Még sose volt bajom se nekem, se senkinek körülöttem ebből baja, de ki tudja, talán mégis jobb vigyázni.

2018. okt. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!