Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megadhatok kamu adatokat a...

Megadhatok kamu adatokat a feltöltős SIM kártya regisztrációjakkor?

Figyelt kérdés

Ha veszek a Tesco-ból egy új SIM kártyát, akkor azt a használat előtt regisztrálni kell. Én általában a neten szoktam ezt megtenni.

A kérdésem az, hogy itt meg lehet-e adni fals adatokat? Hiszen ezután a megadott címre még fognak küldeni egy postai levelet, és az abban lévő kóddal fogom tudni véglegesíteni a regisztrációt. Tehát, ha nem érkezik ez meg, akkor kb. 1 hét múlva letiltják a kártyát, de addig tudom használni.

Vagy lehetséges, hogy a mobilszolgáltatók valamilyen módon (rögtön) le tudják kérdezni, hogy a megadott adatok valósak-e?



2018. okt. 11. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Lehetni lehet (beírhatsz bármit), de személyi igazolvány szám stb alapján is ellenőrzi a rendszer, ha bármi probléma van, akkor le lesz tiltva, aktiváló oldalakon pár szóban szerintem - emlékeim szerint - fel is hívják erre a figyelmet. (hivatalos megfogalmazással, pár szóban).

Valamint most már évente kell adategyeztetés, hogy aktív maradjon a kártya...

2018. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy hivatalos az eljárás. De az a kérdés, hogy technikailag lehetséges-e? Vagy a mobil szolgáltatónak van hozzáférése a BM nyilvántartáshoz?

Alapvetően nem zavar, ha tudják, hogy melyik tel.szám kihez tartozik. (kivéve mikor a kérésem ellenért megjelenik a címem és a nevem is a tudakozóban! De ez egy másik történet) Mivel nem vagyok terrorista, ill. ha az lennék akkor máshogy oldanám meg ezt!

Tehát, megadok valami hamis címet, aktiválják a kártyát és elküldik oda a levelet. Amíg le nem jár az erre szánt idő, addig nem fogják kikapcsolni a számot?

2018. okt. 11. 21:53
 3/13 anonim ***** válasza:

"Vagy a mobil szolgáltatónak van hozzáférése a BM nyilvántartáshoz?"


Van, hiszen amikor telefonon regisztrálsz, ott azonnal megvan az eredmény.

De ha tudod valakinek az adatait, telefonon be tudsz regisztrálni a nevére.

2018. okt. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
más adataival vissza élni tilos.tecnikaigal nem lehetséges.
2018. okt. 12. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges, sőt van egy oldal, ahol akár te is bepötyögheted egy okmány adatait, és akkor kiköpi, hogy érvényes vagy sem.

Most nem találom hirtelen, de ha megvan majd belinkelem.

2018. okt. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"más adataival vissza élni tilos."


Nem ez volt a kérdés. Attól hogy tilos, igenis csinálnak dolgokat.


"tecnikaigal nem lehetséges."


Most írtam neked hogy lehetséges.

Mi választja el a valós regisztrációt a valótlantól? A regisztráló személye. Képes rá bárki hogy ha a rendelkezésére áll másvalakinek a személyes adata, hogy azt bediktálja telefonon? Ha nem, akkor miért nem?

2018. okt. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, az etikai részét tényleg hagyjuk ki! Technikailag pedig persze, hogy lehetséges. Gondolj bele, hogy pl. nagyapámnak csinálom meg, mert megkért rá!

A regisztrációhoz általában a következőket szokták kérni:

- Név

- Szem.ig. szám

- Születési dátum

- LAKCÍM

Tehát ha valaki máshoz tartozó adatokat adok meg, akkor ugyan elfogadják, de a levél hozzá fog kimenni és így a végleges regisztrációhoz a kódot nem fogom tudni visszaküldeni nekik. Erre még emlékszek is, hogy SMS-ben jó párszor felszólítottak (még a levél megérkezése előtt), hogy küldjem már azt a kódot, mert különben kikapcsolják a számot!


Viszont, ha nem létező adatokat adok meg, akkor a BM nyilvántartáshoz való közvetett hozzáféréssel egyből tudni fogják ezt?

2018. okt. 12. 21:01
 8/13 anonim ***** válasza:

"Tehát ha valaki máshoz tartozó adatokat adok meg, akkor ugyan elfogadják, de a levél hozzá fog kimenni "


Én mostanában 3 feltöltőst regisztráltam.

Telefonon keresztül.

Nem kellett hozzá levél meg kód.

2018. okt. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Viszont, ha nem létező adatokat adok meg, akkor a BM nyilvántartáshoz való közvetett hozzáféréssel egyből tudni fogják ezt?"


Igen. Sőt te magad is ellenőrizheted az adatok helyességét.

[link]


Ez pl. adás-vételnél is igen hasznos lehet.

2018. okt. 13. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

És mi van akkor, hogyha az a személy, akinek az adataival visszaéltél (ráadásul ki tudja, mit intéztél a nevére regisztrált telefonszámról, esetleg rá nézve terhelő ?, mert gondolom nem baráti beszélgetésre kell egy "egyszer használatos" SIM), erre rájön és ezt kifogásolni fogja? Márpedig ha kétes ügyet intéztél, rá fog jönni valószínűleg (amikor a hatóság megkeresi ezzel).

Legalább arra figyelj, hogyha online regisztrálod, ne a saját IP-címedről tedd!

2018. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!