Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vízbe ejtettem a telefonom,...

Vízbe ejtettem a telefonom, de működik rendesen. Így mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Klotyóba ejtettem a telefonomat... szerencsére azonnal kikaptam, nem folyt bele túl sok víz. Kiráztam belőle, ami benne volt, de az akkumulátort nem tudtam kiszedni, mert nem szétszedhető a telefonom.

Volt vele néhány probléma is... nem szólt és recsegett a felső hangszóró, de ez teljesen helyrejött. Aztán magától kikapcsolt egy teljes napra. Végül bekapcsolt, de folyton vibrált a kijelző, két-három napig meg random eltűnt, fekete le másodpercekre-percekre. Mostanra viszont ez is megszűnt, teljesen jól működik, minden rendben.


Szerintetek mit csináljak? Így is el legyen víve szervizbe vagy nem szükséges? Mennyi lehet ezek után az élettartama a telefonnak?

Előre is köszönöm a válaszokat?



2018. okt. 13. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
Szervíz
2018. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pár nap és használhatatlan lesz.
2018. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már egy hete, hogy beleejtettem, és úgy kedd óta semmi baja sincs... akkor nem kéne már rég használhatatlannak lennie?
2018. okt. 13. 11:50
 4/9 A kérdező kommentje:

Egyébként HUAWEI P8 a típusa, körülbelül hét-nyolc hónapja van használatban. Van rá biztosítás fizetve, így mennyi lenne megcsináltatni/kicseréltetni?

Egyébként tölt rendesen, eddig még sem a töltőnek, sem másnak nem lett baja. Nem merül gyorsabban, és a képernyő sem lett befolyásos a víztől, nem érzékenyebb, mint volt. Az egyetlen külső sérülése pedig egy ütés az oldalán, mikor beleesett. Mondhatni tökéletesen működik, akárcsak eddig.

2018. okt. 13. 12:18
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Talán sikerült kiszáradnia. Én még az elején jó sok rizsbe tettem volna, az magába szívja a vizet, és hallottam már olyat, akinek ez tényleg használt.

Amúgy ha mégis eljön a szerviz ideje, én nem merném megmondani, hogy klotyóba esett, nehogy az legyen, hogy emiatt nincs kedvük megjavítani.

2018. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha van rá biztosítás akkor ingyen megjavítják,de csak ha rögtön beviszed, egy hetes beázással nem tudod érvényesíteni a biztit.
2018. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A jelenségek arra utalnak, hogy ténylegesen víz kerül olyan helyekre, ami feszültség alatt áll.

Ennek pedig óhatatlan következménye az elektrolízis, rohadás kialakulása, amikor egy idő után szinte "elfogy" a réz stb. bizonyos helyekről.

Igen, láttam én is olyan elektronikát, amiben már csak a nyomai látszottak egy korábbi beázásnak, de attól még működött, vagyis nem emiatt került szervizbe.

De ezek ilyen véletlenszerű dolgok, szerencse kérdése. Másnak meg nem jött össze, ami lehet akár javíthatatlan is.

Ezért én nem merném használni, míg belülről is meg nem vizsgáltam, tisztítottam.

2018. okt. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Fabrizia1000 válasza:
Barmilyen folyadek kerul a telefonba, azonnal kikapcsonli, szervizbe vinni, es nem rizses zacskoba ! 😃 (szervizes csaladtagja vagyok )amugy van a telefonokban egy pont, ami jelzi afolyadekot, lehetetlen letagadni, a hatugsaggal csak felidegesited a szervizest, o sokkal tobbet lat a telo belsejeben, mint barki gondolna.
2018. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy a fenébe esett bele a wcbe. Lábadközött telefonálsz, vagy mi?
2019. márc. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!