Android vagy IOS?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 17:29
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nekem a kezdeti javatól a win mobilon a legújab win10 lumiáig minden szoftverrel volt telefonom. Még a kínai klón szoftvereket is volt szerencsém életvitel szerűen kipróbálnom. Végig kísértem mind az android mind az ios verzióit magas apple gyűjteményem van és megvettem az androidosokból is a csúcsmodelleket és a bóvlikat is. Az androiddal akkor sem voltam elégedett amikor még nem ismertem az ios-t magam főztem a romokat hogy jobb és jobb android verziókat tehessek eszközeimre. És amikor megismertem az iost végre nem a rendszer naprakészen tartásával foglalkoztam hanem a dolgokkal ami miatt telefont tart az ember. A mobile win 6, 7, 10, nagyon jó csak érteni kell hozzá. Igényes mint egy öreg motor. A java-nak sajnos leáldozott de a java 6-nak semmivel nincs gond az android minden formájában az összes rossz tulajdonságát a többi szoftvernak egybe van gyűjtve. Nem azt mondom hogy nem felel meg a célnak ha kell másodpercek alatt megteszi amire kéred még 10 év után is viszont az ios használata óta nem kell kiüríteni a gyorsítótárat nem fogy el a memória nem laggol nem idő megnyitni valamit nem omlik össze nem merül le amikor legjobban kellene mindig van térerő nem nyomódik el a zsebedben biztos hogy van rá és még soha nem kaptam vírust és az én engedélyem nélkül nem mutatott reklámot. Így én azt mondom hogy a 6/6s telefont leszámítva 5s után mindegyik iphone-al elégedett lesz az aki az melett dönt.


.

Ios-t vegyél ha megengedi a pénztárcád. És vegyél rá egy nokia matricát hogy ne nézzék ki a kezedből :) Bocs ha hosszú.

2018. okt. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"Nem fogy el a memória" - igaz, az IOS-nek messze fejlettebb a memóriakezelése, az Android a világ összes memóriájának is legalább a felét felemészti.

"Nem kell üríteni gyorsítótárat" - attól még mint minden más op. rendszer, az IOS is szemetel, ez biztos. Mondjuk nem tudom hogyan kezeli ezt az IOS, az Android-on ez felhasználói beavatkozást igényel, ezt jól mondtad.

"Nem laggol" - de az Apple nem is készít felsőkategóriás termékeken kívül mást, így elvárható a hosszú élettartam és a stabil működés, még Android rendszerrel érkező telefonokból van bóvli is. Egy high-end Android telefon (az S6-ból kiindulva) 2-3 évig legalább kihúzza, az S9-em pedig szerintem 3-5 évig is ki fogja húzni.

"Nem omlik össze" - az új Android-ok is nagyot fejlődtek stabilitás terén, sőt, az előző telóm (S3 Neo) 4.4.2-vel 2017-ben kezdett csak instabil lenni, holott akkor már bőven 6.0-nál jártunk (2015-ben jutottam hozzá újonnan, 2014-ben adták ki).

"Nem merül le" - átlagban mindig combosabb akksikat kaptak az Android eszközök az Iphone X előtt. Ebből fakadóan is jobb volt az üzemidejük. Az X-től kezdődően beszélhetünk értelmesebb kapacitású akksikról.

"Mindig van térerő" - ez is inkább stabilitási kérdés, illetve a hardverek minőségén is múlik. Nagy gyártóknál utóbbi, de javarészt előbbi sem jellemző, bár gyártási hibák mindig fordulnak elő.

"Nem nyomódik el a zsebedben" - ahogy egy Android-os eszköz sem. Érintéses bevitel letiltására van lehetőség, ami a közelségérzékelőt használja javarészt.

"Soha nem kaptam rá vírust" - tény, hogy biztonságosabb az IOS, de ha Android-on nem támad kedved agyatlanul mókolni és letöltögetni mindenféle forrásból apk-kat (is), akkor kevés az esély a vírusfertőzésre.

"Az én engedélyem nélkül nem mutatott reklámot" - ha böngészel, ez esetben a használt platform/op. rendszer mindegy, a hirdetés megtalál, ha nem védekezel ellene vagy ha a gyártó nem biztosít számodra védelmet. Felteszem a Safari képes a hirdetéseket kiszűrni. Rendszerszinten pedig nem jellemző a hirdetés, bár terveznek ilyet bizonyos gyártók, vagy már túl is vannak rajta (olvastam valami ilyesmit).

Az Android is egy megfelelő, kiforrott alternatíva összességében, a pénztárcád fog dönteni végül.

2018. okt. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!