Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » USB-C csatlakozó cseréje 20...

USB-C csatlakozó cseréje 20 ezer forintért nem sok egy kicsit (Sony XZ)? Ki járt már hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés
Egy roppanást követően tönkrement az usb csatim, elvittem egy márkafüggetlen szervizbe ahol mondták, hogy szét kell bontani a telot és csatlakozót cserélni. Ez 20 ezer forintba került, kicsit sokalltam mert több oldalon 7-8ezer forintos árakat írtak, igaz nem pont erre a típusra. Nektek volt már ilyen gondotok. Mennyiért csinálták meg?
2018. okt. 16. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet full alaplapcsere ésakkor sajnos az egészet kell cserélni, nem tudom csak tippelem
2018. okt. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Egy "roppanás" során nem valószínű, hogy csak az sérül meg, kisfiam.
2018. okt. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Vagy pedig vidd el oda ahol olcsóbban megcsinálják.

/több oldalon 7-8ezer ft/

2018. okt. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm telefonjába 1 dollárért "csak" 10 db USB-aljzatot tudtam rendelni Aliexpressről.

Igaz, nekem van hozzá egy szervizem is, ahol a munkát adómentesen elvégeztem.

2018. okt. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ha az alapanyag olcsó, akkor legalább a munkadíj legyen sok.

[link]

2018. okt. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Magyarán nem gyengén lehúztak, a kapott papíron csak a csatlakozó cseréje szerepel.
2018. okt. 16. 15:59
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

ki húzott le?

meg tudod csinálni otthon? ha igen, miért nem tetted?


én nem védem a szervizeket, de van, akinek ez a munkája, és ezért annyi pénzt kér el, amennyit kifizetnek neki. cserébe garanciát vállal a munkájára, és ha 2 nap múlva mégsem lesz jó, visszaviheted.


nekieshetsz magad is, rendelhetsz ócsón aliexpressről alkatrészt, aztán ha mégse lesz jó vagy esetleg bírja 2-3 napig, mit csinálsz?


ja, mehet a szervízbe...futottál egy fölösleges kört.

2018. okt. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha te szakértőként azt mondod nekem, hogy más szervizekben is kb ugyanezért az árért kaptam volna meg ezt a szolgáltatást, akkor visszavonom azt, hogy szerintem ez sokba került. Pont azért tettem fel ezt a kérdést, mert kiváncsi lettem volna mások tapasztalatára, esetleg a szakmában dolgozó emberek véleményére. Az, hogy én nem tudom megjavítani akkor viszont kussoljak jellegű hozzászolás, már ne is haragudj de ostobaság. Ez kb olyan dolog, minthogy kimegy valaki kitakarítani egy kazánt, 10 perces feladat 10 ezer forintért. Nekünk meg tágulási tartály cseréje + elektronikai javítás került 10 ezer forintos munkadíjba + anyagköltség. Érzed a különbséget? Mindössze tudni szeretném, hogy korrekt áron kötöttem e szolgáltatást vagy nem, mert akkor legközelebb pl nem oda viszem a telefonom.
2018. okt. 17. 12:49
 9/10 anonim ***** válasza:

"Az, hogy én nem tudom megjavítani akkor viszont kussoljak jellegű hozzászolás, már ne is haragudj de ostobaság."


Szerintem inkább az ostobaság, ha valaki nem látja be, hogy a tudást meg kell fizetni.


Elmégy ügyvédhez, semmi munka, csak pofázás, végül kapsz egy számlát. Miért fizetsz? Valaki másnak a tudását fizeted meg. Amit te nem tudsz. Hasonló egy orvos vagy bárki esetében.


Egyébként szabadáras szolgáltatás, csak persze ezt úgy illik, hogy előre adni az árajánlatot. Ha elfogadtad, akkor utólag már nincs miről beszélni.

2018. okt. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

így van, nincs ilyen, hogy korrekt ár...azt te döntöd el a lehetőségeidhez mérten, hogy korrekt-e.


sokra nem mész vele, ha az ország másik végében valaki fele annyiért is megcsinálná, mert sokkal nagyobb macera eljuttatni hozzá a telefont.


küld érte egy futárt, bevizsgálja a telefont és kiderül, hogy nem csak ez a baja és rámond egy nagyobb árat is. ő a szakember, vagy elhiszed vagy nem.


ha úgy már nem kéred, akkor bevizsgálás 5ezer Ft, és visszaküldi a telót, futárnak fizeted a pénzt.


kazános példával is ez a helyzet...teljesen reális dolog.


nálunk is 3 gázszerelő dolgozik a városban...egy apró fél órás munkára is lehet csak 1 hónap múlva tud időpontot adni...na most természetesen van az a pénz, amiért egy másik munka elé sorol téged, ha neked sürgős segítség kellene...megteheti, mert ha nem őt, akkor kit fogsz találni? senkit, tisztában van vele ő is.

2018. okt. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!