Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen telefont ajánlotok...

Milyen telefont ajánlotok maximum 200 000ft-ért?

Figyelt kérdés

2018. okt. 27. 14:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"abból indulsz ki, hogy mindenkinek ugyanaz a célja egy telefonnal"


Nem. Abból indulok ki, hogy aki csak az árat nézi, az semmi különös trükköt nem akar csinálni vele, egyszerű átlagfelhasználó. Hiszen ha lennének egyéb elvárásai is a telefonnal szemben, nem csak az, hogy ne legyen több, mint 200, akkor eleve azt is leírta volna.

2018. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

" Abból indulok ki, hogy aki csak az árat nézi, az semmi különös trükköt nem akar csinálni vele, egyszerű átlagfelhasználó. "


Talán az átlagfelhasználó nem tudja kihasználni egy csúcstelefon adta előnyöket? Hovatovább, egy mezei mobilosnak kár lenne csúcskészüléket vennie? Kicsit degradálónak érzem a szavaidat.


Vagy te úgy gondolod, hogy egy csúcstelefon és egy középkategóriás telefonon egy szimpla multitasking ugyanolyan gördülékenyen működik? A kamera is biztosan ugyanolyan mind a kettőben, igaz? Stb. stb.


Egy saját példát hadd mondjak:

Eddig egy mezei átlagos laptopon dolgoztam. Emailt küldtem, szöveget szerkesztettem, Excel táblázatokkal foglalkoztam és prezentációkat készítettem. Most beruháztam egy közel 400 ezres ultrabookba és a munkáimat kétszer olyan gyorsan tudom végezni, ha nem háromszor. Sokkal hatékonyabban tudok dolgozni, hiszen a programok villámgyorsak, és azonnal végrehajtják az utasításokat, nem kell várnom másodperceket, perceket. Nem kell egy-két óra után töltőért nyúlnom, a kijelzőt oldalról is tökéletesen látom, hangja nincsen stb. stb.


Kicsit meredek példa, de ideillik:

Egy Ferrarit, BMW-t stb. is lehet autókázásra használni, a vezetés élménye mégsem lesz olyan, mint egy átlagos autó vezetése.

2018. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

"Talán az átlagfelhasználó nem tudja kihasználni egy csúcstelefon adta előnyöket?" - Elvileg ki tudná használni, de szerintem gyakorlatilag nem szán rá időt, hogy megtanulja, hogyan használhatná ki, így aztán nem is használja ki.


"egy mezei mobilosnak kár lenne csúcskészüléket vennie?" - Szerintem igen.


"Eddig egy mezei átlagos laptopon dolgoztam. Emailt küldtem, szöveget szerkesztettem, Excel táblázatokkal foglalkoztam és prezentációkat készítettem. Most beruháztam egy közel 400 ezres ultrabookba és a munkáimat kétszer olyan gyorsan tudom végezni, ha nem háromszor. Sokkal hatékonyabban tudok dolgozni, hiszen a programok villámgyorsak, és azonnal végrehajtják az utasításokat, nem kell várnom másodperceket, perceket. Nem kell egy-két óra után töltőért nyúlnom, a kijelzőt oldalról is tökéletesen látom, hangja nincsen stb. stb."


De ha ezek után új laptopot akarnál venni, akkor - gondolom - nem úgy tennéd fel a kérdést, hogy milyen laptopot vegyek 400-ért, hanem más szempontokat is említenél rögtön az áron kívül. És akkor így téged már nem neveznélek átlagfelhasználónak. A kérdezőt viszont - annak alapján ahogyan feltette a kérdését - annak tartom.

2018. okt. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

Ez megint egy mindenlot lepontozós kérdés.



Ez meg egy árzenál mez

2018. okt. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdést én úgy értettem hogy mik azok a telefonok amik szerintetek nagyon jok:gyors,jó kamera,nem romlik el fél év alatt,jó az aksija,stb. Azert irtam oda a maximum árat mert annál többet semmiképp nem költök rá szóval az iphone x pl nem opció.
2018. okt. 29. 10:24
 16/17 anonim ***** válasza:

# 13


"Elvileg ki tudná használni, de szerintem gyakorlatilag nem szán rá időt, hogy megtanulja, hogyan használhatná ki, így aztán nem is használja ki."


Mit kell azon megtanulni, hogy egy drágább készüléknek gyorsabb a sebessége, jobb a kamerája, gördülékenyebb rajta a multitasking és sokkal kényelmesebb rajta még akár szöveget is szerkeszteni?


"De ha ezek után új laptopot akarnál venni, akkor - gondolom - nem úgy tennéd fel a kérdést, hogy milyen laptopot vegyek 400-ért, hanem más szempontokat is említenél rögtön az áron kívül. És akkor így téged már nem neveznélek átlagfelhasználónak. A kérdezőt viszont - annak alapján ahogyan feltette a kérdését - annak tartom."


Az a baj, hogy te azt hiszed, hogy csak a profik tudnak egy komolyabb telefont kihasználni sőt, mivel én 400 ezer forintos laptoppal dolgozom nem vagyok átlagfelhasználó, pedig, de az vagyok.


Az átlagfelhasználó böngészik, levelezik, esetleg szöveget szerkeszt, fotózik, ebben egyetértünk gondolom. Na már most, azt ne mondd nekem, hogy egy olcsó készüléken is ugyanolyan gördülékeny és villámgyors az átlagfelhasználási munkaforma, mint egy olcsóbb készüléken, mert ez nem így van.


Innen is látható, hogy egyáltalán nem mindegy, milyen készüléket használunk átlagos felhasználásra. Én továbbra is azt mondom, hogy egy átlagfelhasználó is tudja kamatoztatni a drágább készülékek adta előnyöket.


Ha visszakanyarodunk az első hozzászólásodra ("A célnak az is bőven megfelel."), akkor most már érted, miért nem értek egyet azzal, hogy egy 50-60 ezer forintos készülék is tökéletes átlagfelhasználásra, mert ez csak részben igaz. Ha kompromisszumot köt az ember, akkor igen, igazad van. Ha beéri a lassabb működéssel, akadozó multitaskinggal, olcsóbb anyaghasználattal, gyengébb hardverrel, kamerával, maximum 1-2 évig tartó frissítéssel, akkor megfelelő az alsó-közép kategóriás telefon. Ha valaki gyorsabb, erősebb telefont szeretne, annak pedig a zsebébe kell nyúlnia és sajnos egyre mélyebben kell a zsebébe nyúlnia köszönhetően a kedves Apple, Samsung, Huawei üzletpolitikának.

2018. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#Kérdező:

(amíg a két válaszoló elvan egymás győzködésével, mintha ezt, nem tudnák privátban lerendezni)

én írtam a Xiaomi Mi A8 vagy a OnePlus 6-t, viszont a két gyártónak jön ki az újabb okostelefonjai:

- Xiaomi Mi Mix 3: a [link] oldalon meg tudod nézni, miket írnak róla, sőt! Van ami már előrendelhető. (magát a weboldalt nem tudom rendesen belinkelni, mert a gyk.hu-n rosszul jelenne meg).

- One Plus 6T: a 6-os modellhez képest változtattak egy pár dolgon, bár a rendszerchip ugyanaz maradt [link]

Remélem tudtam segíteni ebben, de viszont maga a Xiaomi Mi 8 és az One Plus 6 is remek telefonok, jó áron, úgyhogy e kettőt is bátran merem ajánlani.

2018. okt. 31. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!