Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mágnes hatása ezt teszi a...

Mágnes hatása ezt teszi a telefonnal?

Figyelt kérdés
A laptopomon a touchpad mellett van egy rész, ahol egy pici résznél mágnes van. Akármikor odarakom a telefonom, lezárt képernyővel, a képernyő kivilágosodik. Ez mitől van? :O

2018. nov. 6. 17:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg ott helyezkedik el a merevlemez a laptopban, abban van mágnes.

A mobilnak lehet okos tok funkciója, ezért olyan szenzor is elhelyezkedhet benne, ami ilyeneket produkálhat, sőt szerintem biztos, hogy ez a háttere.

Lásd.: Van egy okos flip tokod, kinyitod-becsukod, és a tokon keresztül mutatja az időt, stb, ehhez szükséges a nagy fényerő.

2018. nov. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mágnes szokott lenni a laptopokon, mert Reed-relével érzékeli a tető lehajtását.

Más típusoknál a tetőben van a mágnes, a kijelző alatti részen, a reed-relé pedig a billentyűzet felett érzékeli a mágnes közeledését.

A merevlemezben van ugyan mágnes, de az zárt mágneskört alkot, vagyis abból nem lépnek ki erővonalak, nincs ilyen hatása. Durva is lenne, lemágnesezné a saját tányérját, adatvesztés okozna.

A merevlemezek mindamellett mágneses árnyékolással vannak ellátva, részben ferromágneses (fedél) részben diamágneses (alumínium öntvény) anyagokkal.


Mielőtt leugatna valaki, hogy az alumínium nem "mágneses", az nagyon gondolja meg, miről beszél, mert nem állok jót magamért és esetleg elmagyarázom, hogy mit árnyékol pontosan.

2018. nov. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előbb kifelejtettem a linkeket:

[link]

[link]

[link]


Valamint hozzátenném, hogy Hall-elemes érzékelő is elképzelhető vagy valószínűbb is, de igazság szerint nem sok laptopot szedtem szét, akkor sem ezt figyeltem.

2018. nov. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh értem! Bár csak egy sima átlátszó szilikon tokom van, gondolom nem ez az elsődleges ami befolyásolja hogy mit csinál. Köszi a válaszokat! :)
2018. nov. 6. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!