Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szabad nem hivatalos Apple...

Szabad nem hivatalos Apple viszonteladótól vásárolni készüléket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van tapasztalatotok más forrásból (pl.: SmartShop, VIP-Phone, edigital) történő iPhone vásárlásról? Ugyan azt a minőséget kapom, mint ha egy iStyleból vásárolnám meg?

A VIP-Phonenál, rákérdeztem, hogy van-e valami különbség, ők azt írták, hogy "alapvetően" nincs, egyes esetekben a töltő dugvillája térhet el, de az érintett modellnél még az is európai.


Nyugodtan vásárolhatok az említett forrásokból? (Értelem szerűen a kedvezőbb ár miatt szeretnék)


Előre is köszönöm a segítséget!



#iPhone #istyle #smart shop
2018. nov. 15. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Azon kívül, hogy tulajdonképpen 0 garanciát kapsz, illetve amit leírtál, más nem igazán van.
2018. nov. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A 0 garancia alatt azt érted, hogy nem a hivatalos gyártói földrész garanciát kapom, hanem egy sima forgalmazóit?

A megkérdezett bolt szerint rendes, 12 hónap gyártóit kapok, amelyet bármely Apple szervizben érvényesíthetek.

Ha jól tudom ezt gyorsan még akár átvétel előtt is le lehet ellenőrizni az Apple "Check Coverage" weboldalán.


Bocsánat, ha hülyéket kérdezek, de nyilván nem szeretne mellényúlni az ember egy (számomra) nagy értékű vásárlás esetén, viszont ugyan azért feleslegesen nem szeretnék pénzt kidobni.

2018. nov. 15. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:
14%
Akkor vegyél olyan telefont, NORMÁLIS helyről, ami belefér a büdzsédbe. Ennyire egyszerű.
2018. nov. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is köszi hogy (nem) a kérdésre válaszoltál, másodszor pedig, belefér mindkettő, de írtam, hogy FELESLEGESEN nem dobok ki pénzt ha ugyan azt megkapom máshol olcsóbban...


Szóval ha szerinted nem normális az a bolt ahol elvileg gyártói garanciát adnak és európai piacra szánt akkor kérlek írd le miért. Köszönöm!

2018. nov. 15. 15:49
 5/8 anonim ***** válasza:
41%

"..egyes esetekben a töltő dugvillája térhet el, de az érintett modellnél még az is európai."


Lásd.: Nem EU piacra szánt modell, azaz nem az országban lett vásárolna. Az Apple pedig nem ad world-wide garanciát az iPhone termékeire.


Egyébként az e-digital egy tisztességes bolt, nem összesorolandó a többi okádék GSM és társaival.

2018. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!



Köszönöm a rendes választ! Én is nyugodtabban vásárolnék APR-től, így valószínű marad az iStyle, vagy ha valami jó ajánlat lesz az eDigitalnál, Media Marktnál akkor esetleg ők.


Egyébként szó szerint idézve az alábbi választ kaptam, ezért tettem fel a kérdést:


"Teljes mértékben megegyezik ez a készülék. Mivel boltunk nagyon sok készüléket ad el ezért kedvezményesebb áron áruljuk készülékeinket. Európai piacra szánt termék és itthoni töltővel rendelkezik. Gyártói garancia van az Apple termékeinkre."

2018. nov. 15. 16:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Remek! 3-ból, 3 olyan válasz ami nem tükrözi a valóságot.

1. Ugyan azt a minőséget kapod, ha bontatlan dobozos iPhone-t veszel, mindegy, hogy azt az iStyle-ban vagy pl. a VIP-Phone-nál veszed.

2. Ha nem angol piacra szánt telefont veszel, hanem pl. Német, Osztrák, Francia, stb... akkor a töltő dug villája sem fog eltérni.

3. Minden iPhone-ra 1 év gyártói VILÁGGARANCIA van, ami sorozatszám alapján megy. Szóval, ha te veszel Kínában egy iPhone-t, akkor azt Mo-on is tudod garanciáztatni. Annyi előnyöd van, ha itthon veszed hivatalos viszonteladótól(istyle, icentre, mm, edigital, euronics,...), MAGÁNSZEMÉLYKÉNT, hogy az 1 év világgarancia mellé van +1 év szavatosságod is. Ezt a két nagy APR(istyle, icentre) kb. ugyan úgy kezeli, mint az első éves világgaranciát.

2018. nov. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es leírta...igen, régen(talán úgy az iPhone 4S-5 idejében) még valóban nem vonatkozott a világgarancia az iPhone-okra...de az azért nem most volt.
2018. nov. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!