Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik, hogy pont november...

Létezik, hogy pont november elején megy tönkre egy telefon, hogy vegyek újat?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben belassult, lementettem mindent, csomó hely van rajta, de csak belassult. Tönkrement az ujjlenyomat szenzor, elkezdett melegedni, az akkumulátor januárban lett cserélve, most már nagyon hamar lemerül, frissítés nem jött ki a telefonhoz, újraindul magától.


Nem ejtettem le, nem telepítettem semmit, nem a legfrissebb 2017 04. security patch, android 6.0 alapokon kínai gyári csodarom, gondolom alapból tele malware-rel, de eddig nem voltak ilyen gondok.


Wifit le-le dobja.


Sim kártyát sosem látott, nem merném beletenni :D


Szóval csak egy backup telefon de ezen netezek, youtube elalvás előtt ASMR videók, meg alapdolgokra.


Na de nem akarok új telefont mert nincs rá pénzem.


Szóval létezik, hogy belekódolták?


Samsungot, Apple-t büntettek már meg szándékos lassításért, tehát ne legyünk naivak, hogy nem csinálják, ha a nagyok megcsinálják a kínai mégannyira.


Hard resetet nem akarok nyomni.


Mi lehet a gond, hogy melegszik, akku egyre gyatrább, és miért halhatott meg az ujjlenyomat egyik napról a másikra, úgy hogy le sem ejtettem?


A beállításokban már nem is látni az ujjlenyomat menüpontot.


Valaki átélt hasonlót, megoldás? :)



2018. nov. 16. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
"le sem ejtettem" - Lehet, hogy más ejtette le, csak nem tudsz róla.
2018. nov. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most miért kell ezt így péntek este? plíííízzz ne
2018. nov. 16. 19:48
 3/12 anonim ***** válasza:
59%
Te k(érd)ez(d)ted.
2018. nov. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen márka,hol veted,stb
2018. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen noname telefonoknál nem kell csodálkozni, ha hamar tönkremennek.

Ha mégsem az:

Max szoftveres frissítésekkel lasíthatják és akkor se mindig direkt, inkább csak egyre kevésbé érdekli őket hogy jó legyen a frissítés.

Hardwarenél sem arra koncentrálnak, hogy hamar menjen tönkre, csak nem figyelnek rá, hogy ne menjen hamar tönkre.


De ez csak egy vélemény. Az én telefonjaimon egy év után már nem a gyári rom szokott lenni.

2018. nov. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2 éves telefon, 3 éves model.


most épp nagyon felforrósodik az ujjlenyomat olvasója.


Annyit változtattam, hogy 1 hónapja a gyári 1m-es kábel helyett egy kínai 2m-es kábellel töltöm, de a gyári adapterrel. Gyorstöltős, MTK chipsetes, támogatja a chip a gyorstöltő szabványt. 2.4A-es


most töltöm és forró az ujjlenyomatolvasó a hátoldalon. Már cseréltem benne kétszer LCD-t mert elszakadt az LCD szalagkábel, meg egyszer szétnyomkodtam az alsó gombok paneljét.

2018. nov. 16. 23:44
 7/12 Alex Fly ***** válasza:
Ha az ujjlenyomatolvasó melexikb akkor valószínűleg megadta magát. A többire szerintem megoldást jelenthet egy tiszta oprendszer, pl. LineageOS alapon, ami mentes minden gyártói hülyeségtől.
2018. nov. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
milyen márka model azt nem írtad .
2018. nov. 17. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

tök noname, bár kínában nem annyira, meg az indiai piacon sem, megpróbálok most egy 7.1-es custom romot.


csak annyira merül, hogy remélem nem téglázom le.

2018. nov. 17. 14:00
 10/12 A kérdező kommentje:

dalvik cache törlése után megjavult az ujjlenyomat :O


helyrerakta a system appokat egy reboot után... aztán megy az ujjnyomat.


érdekes.


új romot twrp valami 11-es hibával eldobja


maradt a régi

2018. nov. 17. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!