Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik telefon érné meg?

Melyik telefon érné meg?

Figyelt kérdés

Most egy Iphone5 van, ajándékba kaptam anno, évek óta használom (5-6 éves a teló) és kezdi megadni magát. A keret kb. 100ezer. Ezért Iphone telót max SE-t vagy 6-ot tudnék venni, de ez eléggé régi széria mindkettő, nem tudom mennyire lenne jó. Ráadásul elég kicsi a kijelzőjük is, jó volna egy nagyobb, nem vagyok túl fiatal és nem szeretnék lassan szemüveget elővenni a telefon megnézéséhez is. :)

Néztem még a Huawei P20 Lite telót, amiről sok jót írnak. Számomra a legfontosabb a fotózási képessége, ebben pedig elvileg Leica kamera van. Viszont nem lesz túl nagy csalódás az Iphone után? Megbízható? Nem fog lefagyni. Előtte valami androidosom volt, az pl. 1-2 évet bírt utána mindenféle probléma, lefagyás stb.. jelentkezett, nem szeretnék így járni, ha már ennyit adok a telefonért.

Szóval melyik lenne a jobb? Esetleg egy harmadik? Figyelembe véve, hogy leginkább a fotózás a fontos (napi szinten, főleg beltérben embereket), ezen kívül főleg olvasni szoktam rajta, és a GPS-t használom, de azt elvileg minden telefon tudja.


2018. nov. 18. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Hát, öhm, még a most megjelent, 330 000Ft-ba kerülő Mate 20 Pro sem tudja a 4K60fps-t... Persze te a P20 Lite-ot említetted, amivel vannak tapasztalataim, ugyanis egyik ismerősömnek én állítottam be egy P20 Lite-ot. Természetesen a kíváncsiságomnak eleget téve teszteltem is minden téren, és hát a kamera hagy kívánnivalót maga után. Alapvetően szép képeket készít nappal, de nem árt a stabilabb kéz az elmosódás elkerüléséért, meg azért eléggé digitális-hatást kelt néha a túlélesítéssel. Sötétben nem annyira jó sajnos, de azért elfogadható. Videókban már picit más a helyzet, szerintem az árához képest rossz videókat készít. Amit néztem videót, az szabadtéren lett készítve és egy motoros trükközgetett az utcán. Az ismerősöm vette ezt fel, nem én, de megnéztem mert meg akarta mutatni. Ami bennem erről megmaradt, az az, hogy még elektronikus képstabilizálás sincs és eléggé homályos volt olykor-olykor a videó. Jó amúgy a telefon, gyors, jó az üzemideje, összességében talán vállalható kamerája van, de egy eléggé sokszor bevetett, már leváltásra érett vasat tettek bele (Kirin 659). Anno 100 000Ft-ért tuti nem vettem volna meg, de most már azon az áron van, amit a megjelenése óta reálisnak tartottam.

Az a kb. 100 000Ft keret mennyire szigorúan véve 100 000Ft? Ugyanis most nagy hirtelen egy Huawei Mate 10 Pro jutott eszembe olyan 130 000Ft körül, illetve egy Samsung Galaxy S8 125 000Ft körül. Mindkettő eléggé egy szinten evez a kamerát illetően, de nekem a Huawei valamivel jobban tetszik az élethűbb színvilág miatt. Ott van még lehetőségnek a Samsung Galaxy A7, ha ragaszkodnál a 100 000Ft-os kerethez, a kamera setup-ja eléggé sok lehetőséget biztosít.

2018. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd meg a Pocophone F1-et. Xiaomi gyártja. Kapható magyarországon, jótállással. Az ára kb 100 000, ehhez képest viszont nagyon sok jóságot belepakoltak (Snapdragon 845 [jelenleg létező legerősebb processzor Androidra], FullHD felbontás, elég szép kijelző, 6GB RAM, 128GB tárhely, nagyon decens kamera...)


Ilyen áron a legjobb, amit kaphatsz.

2018. nov. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Pocophone F1-et csak azért nem akartam ajánlani, mert pl. egy Mate 10 Pro vagy egy S8 tényleg jobb képet készít, illetve eddig a Xiaomi inkább az ár/érték aránnyal törődött és spórolt a kamerán. Még a Mi Mix szériában sem hozták a jó minőségű kamerákat, csak be akartak robbanni a piacra (ami sikerült is). Viszont, ahogy elnézegettem a teszteket, bizony a Pocophone F1 majdhogynem alázza az általam javasolt Galaxy A7 kamera setup-ját, mivel jobb minőségű képet készít. Hiába van széles látószögű és mélységérzékelő modul az A7-ben, maga a képminőség az árához képest pocsék, így javítok magamon: nem ajánlom :D

Még a 128GB-os verzió is 100 000Ft körül mozog, szerintem megérné arra váltanod.

2018. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha az F1-et választod, jó ha tudsz egy érdekes hibájáról, ami igazából nem is feltétlen hiba. Ha értesz angolul, ez a videó a végletekig kimerítően el tudja magyarázni mi a helyzet pontosan: https://www.youtube.com/watch?v=jAPa9Hftvtc

Ha nem érted, leírom. A DRM (Digital Rights Management) a hozzáférést szabályozó, technológiák/szabványok gyűjtőneve, ami ugye a szellemi termékek védelmét segíti elő szoftveresen és hardveresen. Több szabványt is takar a DRM, ez csak egy összefoglaló megnevezés. Az egyik ilyen szabvány a Widevine DRM L1, ami a jogvédett tartalmak stream-elhetőségét teszi lehetővé akár HD vagy az feletti felbontásban is. Ezt a szabványt alkalmazza a pl. a Netflix, az Amazon meg még megannyi streaming szolgáltatás. Esetükben tulajdonképpen e szabvány alapján dekódolja a telefon az ilyen jogvédett tartalmakat. Ha a telefonod ezt nem támogatja (ahogy az F1 sem), akkor attól még megtekintheted az adott tartalmat, de max 480p-ben. Ez szoftveresen nem javítható, ahhoz a hardveren kéne módosítani. Ha netán Netflix-et használnál telefonon, ami mondjuk Magyarországon kevésbé jellemző és nem is igazán elterjedt a lokalizáció hiánya miatt, akkor ez vár rád. Youtube-on nem kell ettől félni, a Youtube nem alkalmazza a Widevine DRM L1-et szóval ott menni fog a képernyő felbontásához mérten a legnagyobb felbontásban.

2018. nov. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!