Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon alkatrészenként?

Telefon alkatrészenként?

Figyelt kérdés

Láttam pár cikket arról hogy egyesek saját maguknak raknak össze telefonokat összeszedett alkatrészekből és elkezdem kicsit gondolkodni.


Azt vettem észre, hogy külföldrőll(pl aliexpress) rendelt telefon alkatrészek(gondolom nagyrészt utángyártott) esetében az ár a gyári alkatrészek töredéke. Egy kis keresgéléshez kezdtem ész összenéztem egy Zenfone 5 (nem tudom mennyire reprezentáns a dolog csak példának) alkatrészeit, és az összes együtt ilyenekből ránézésre 150 USD alatti összegre jött ki.


Ugyanakkor külföldről egy ilyen az 350 USD alatt nem jön ki(és ott a nagy összegre már jön a vám + áfa stb) ami körülbelül a hazai viszonyoknak megfelelő.


Én kalkulálok el nagyon valamit? Esetleg más is lát ilyesmi jelenséget? Nyilván egy ilyen helyileg összerakott esetben garancia nincs, de ugyanakkor ez az árkülönbség mindenképp érdekes.


2018. nov. 18. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:

És se gari, se semmi rá. Ha elszaródik dobhatod ki. Ja, plusz kelleni fognak szerszámok is, és nem kis elektronikai tudás, kézügyesség, és mobiltelefon szervizes tudás.


Ezek után ha még mindig olcsóbb lelked rajta, de mezei ismeretekkel nem lesz üzem képes.

2018. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A folyamat amit leírsz nagyon hosszú, drága és komoly szaktudást igényel. Én 10-12 éve itthon csináltam ilyesmit. Megvettem a viszonylag új, de törött telefonokat, kerestem hozzá donort és építettem egy hibátlant, majd ezeket adogattam el. Akkor ez nagyon jó pénz volt, megérte. Kellett hozzá egy szervizes partner is, mert voltak olyan távolkeletről rendelt alkatrészek, amiket nem tudtam beszerezni sem beszerelni. Nekem annyi szerencsém volt, hogy volt egy kínai haverom, aki segített, de idővel más utakon kezdett járni. Neked sok sikert kívánok!
2018. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A pédában hozott telefont a viszonylag kényelmes szerelhetősége miatt hoztam (meg lehet úszni a ragasztgatást), a garanciánál meg, a különbségből kijön pár javítás.


Tehát a hátulütő csak a munka+gari?

2018. nov. 18. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:
Tehát szerinted az "utángyártott" az ugyanolyan, mint az eredeti? Nem? Akkor mi a kérdés?
2018. nov. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kérdező: ez ne vedd személyeskedésnek, de hátulütője a szaktudás hiánya.

Ha mobiltelefon szervizes vagy, aki sok évnyi tapasztalattal rendelkezik, akkor még látok rá esélyt, hogy össze tudd dobni, de anélkül már nem (de tőlük sem látok ilyent).

Úgyhogy elméletben hiába szép és jó lenne, de gyakorlatban inkább felejtős - arról nem is beszélve, hogy ha össze is dobod az okostelefont, hogyan rakod fel rá a mobil OS-t?

Ez nem olyan, mint egy PC összerakása, bár az, nem egy embernek is problémás, nemhogy mint egy okostelefon.

Emiatt is mondom, inkább kerülendő ez.

(aki meg csípőből vágná, ő nem hinném, hogy megosztaná az információt, pont itt, a gyk.hu-n).

2018. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Asust raktam már össze nulláról párszor (Rendetlenkedő zenfone2-t)

És lényegében csak azt tartom furának hogy pl pont PC/laptop alkatrészek esetében nem láttam ilyen különbséget, (sajnos) akkor telefonoknál érdekes...

2018. nov. 18. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha már raktál így össze, akkor én kérek elnézést.

PC/laptop-nál azért is másabb, mert azt, sokkal könnyebb összerakni (jó, az adott PC-től is függ ez).

2018. nov. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!