Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megbízhatóak GSM-ek?

Megbízhatóak GSM-ek?

Figyelt kérdés
Telefont szeretnék vásárolni, eddig mindig hivatalos viszonteladótól vagy a szolgáltatónál vettem meg, viszont mindig láttam, hogy több kisebb üzletben 30-40-50 ezer forinttal kevesebbért árulják (0 perces új telefonként). A kérdés, hogy ez miért van, és, hogy megbízhatóak ezek az üzletek?

2018. nov. 23. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Jellemzően nem nagyon. Szürke import, bolti garancia.
2018. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

A szürke import egyébként azt jelenti, hogy ugyan a törvényeknek formálisan megfelel, de nincs megfelelő háttér.

X cég forgalmazna Bizerga200 márkát.

Akkor tárgyalnak a céggel, megállapodnak a feltételekben.

Kialakítják a garanciális feltételeket, szervizelést, alkatrészpótlást stb.

A szürke importőr meg kiküld egy kocsit nagyker raktárba, bevásárol, s itt eladja.

Szóval nem lopta, meg adózik is, de a Bizerga200 nem is tud esetleg arról, hogy léteznek.

Ha gond van, akkor nincs szerviz, nincs alkatrész.

Ha szerencséd van, akkor legalább a sufnibolt megvan, s visszaadják a pénzed.

Van minimum három nagy webáruház, tévében is fut a reklámjuk.

Meggyőződésem, hogy ők is ilyen szürkék.

Pechemre az egyiktől vettem egy kávéfőzőt, ami két hét után elromlott. (kapcsolója).

Elvitték, majd írták, hogy nem javítható? El tudod ezt képzelni? Persze, hogy javítható, de ki kellene szállítani saját költségükön, javíttatni, visszaszállítani, nekem újra kiküldeni. Inkább bukják a dolgot, s visszakapom az árát.

Hát az ilyen kis üzletekben még ebben sem reménykedhetsz.

2018. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor kétszer átgondolom! Ha esetleg egy ilyen boltban eredeti garancialevelet is kapok a készülék mellé, akkor vihetem a gyártó hivatalos szervízébe?
2018. nov. 23. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Aluljáróban lévő gsm boltok közül se tud senki olyat ami megbízható? több olyan is van ami évek óta üzemel és látszólag nincs gond velük és frissül az áru készlet is
2018. nov. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd, én fényképezőgépet vettem „rendes” üzletben. Országos hálózata van. Kaptam természetesen garanciajegyet, mert az kötelező. Szerepelt rajta a márkaszerviz is.

Ne tudd, meg milyen kéjes örömmel zavart el a szerviz, amikor elromlott a masina.

2018. nov. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 bp1985 ***** válasza:
100%

Aluljáróban lévő gsm boltok közül se tud senki olyat ami megbízható?


Nem. Ugyanis folyamatosan változnak a cégnevek. Van egy évek óta működő szintén sufni gsm bolt, amin hirtelen nevet kellett változtatni, mert a nav, ill a rendőrség is rászállt. Pár év, és megint ez lesz velük.

2018. nov. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!