Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy garanciaidőn belül ki tudok csikarni egy készülék cserét? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egyszer már javíttattam, viszont hiába cserélték a telefon belsejének nagyját, a hiba ugyanúgy jelen van, csak kicsit enyhült. Nem akarok még egy (vagy több) felesleges ide-oda passzolgatós kört lejárni a szervizeléssel, ezért törekednék a cserére. Nem mintha a gyártó nem járna jobban azzal, ha most cserélne ahelyett, hogy a következő javításnál már a telefon árának másfélszerese lenne a vesztesége a cserealkatrészek árából kifolyólag...

2018. dec. 11. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50 % esélyed meg van rá.
2018. dec. 11. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

1,5%

Addig fogják javítani, amíg megéri javítani.

Ha a többi részét is ki kell cserélni, akkor kicserélik.

2018. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy ahogy elnéztem a Samsung weboldalán, egy S9 főpanel igen csak borsos árral rendelkezik. [link] - ha itt dollárban van megadva az érték, akkor jobban járnak, ha kiadnak egy másik telefont egy újabb kétes eredményű javítási kísérlet helyett (szerintem).
2018. dec. 11. 18:28
 4/12 A kérdező kommentje:
És persze nem csak főpanelt cseréltek, az benne a jó ebből a "megéri-e" szempontból. Mindegy kérvényeztem a cserét és kitértem minden apró részletre, remélem, hogy végül sikerrel járok.
2018. dec. 11. 18:29
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, nem is említettem a modulokat, amiket cseréltek. Ezek voltak a modulok: főpanel, Home nyomásérzékelő gomb, hátlap, USB panel. Utóbbit akku töltési hibára hivatkozva cserélték, holott még a leadás előtti utolsó pillanatokban sem volt ilyesmi hibája a telefonnak.
2018. dec. 11. 18:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de meglehet hogy csak pepiron cseréltek ennyi dolgot, miközben a "plusz alkatrészeket" simán kiszámlázzák majd egy nem garis szervizeltetés alkalmával valakinek.
2018. dec. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"a Samsung weboldalán, egy S9 főpanel igen csak borsos árral rendelkezik."

Ja, ha neked számlázzák ki. Az önköltsége meg kb. huszada.

"Utóbbit akku töltési hibára hivatkozva cserélték, holott még a leadás előtti utolsó pillanatokban sem volt ilyesmi hibája a telefonnak."

Ezt már buktad. Soha nem tudod bebizonyítani az ellenkezőjét.

Sőt, ha sokat okvetetlenkedsz, még beázás is lehet belőle, aztán viheted ahová jónak látod.

2018. dec. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem, a telefont tényleg szétkapták, erről megbizonyosodtam. Egy nagyon aprócska, gombostűnyi ponton a körmömet végig húzva érezni lehetett egy sérülést a hátlapon, ami most már nincs ott. Ebből tudom, hogy valószínűleg tényleg szét szedték a telefont.

Utolsó, remélem nem tolnak ki így velem. Igazából nem vettem fel velük sokszor a kapcsolatot, csak egyszer a szervizelés miatt, illetve most egy-két napja a Samsung-al a cserét illetően, ugyanis kérvényeztem, hátha. Most várom a válaszukat.

2018. dec. 12. 14:21
 9/12 A kérdező kommentje:

Az a sérülés is egyébként rejtély, hogy került oda, max az első pár hétben használtam tok nélkül, amúgy mindig tokban használtam.

Meg hát na, most kapcsolok, azért nem igazán hagynám azt, hogy beáztassák a telefont és rám fogják, mert abba tuti bele kötnék egy ilyen árú telefonnál, csak az úgy már egy elég hosszas és bonyodalmas ügy lenne tele ide-oda rohangálással, sárdobálással/pereskedéssel, ami nekem cseppet sem hiányzik... Áhh mindegy is, egyenlőre csak a szervizelő cégről lehet rossz véleményem (TMX, mert miért ne), a Samsung reakcióját a cserekérvényemre még várom.

2018. dec. 12. 14:28
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Készüléked IMEI száma megváltozott-e?

2018. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!