Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei p20 vagy Samsung...

Huawei p20 vagy Samsung Galaxys S9?

Figyelt kérdés

2018. dec. 11. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

nézegess teszteket és videókat róluk. személyesen próbáld ki őket stb.

én huawei párti vagyok, számomra jobban bevált, de kinek mi, a samsung sem rossz ebben a kategóriában.

2018. dec. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval.


Én is a Huaweit preferálom.

2018. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, ha a P20 (remélem nem a P20 Pro-ra gondoltál) és S9 között kéne választanom, én S9-et választanék. Kamerában sokkal jobb, van 4K60fps, HD960fps, ez már nem túlszaturált, nem "Samsung-os" annyira, a változtatható apertúra tényleg hasznos. A profi módban ha ki tudod támasztani 10mp-re, akkor meglehetősen részletgazdag képet lehet lőni este. Sajnos az automata viszont eléggé sokat zajmentesít, azaz nagyon rossz fényviszonyok között nem a legjobb képeket lehet vele lőni, automatikus módra pedig ez hatványozottan igaz. Félreértés ne essék, nem szar képekről van szó, de a "sasszemeknek" zavaró lehet. Itt a P20 Pro jobb, mivel kézből, kitámasztás nélkül olyan képeket lehet lőni, hogy csak ámulsz, hiába a másodperceket elvivő expozíciós idő, nem mosódik össze. Nagyon meg van támogatva MI-vel, ami mellesleg eléggé jól végzi a dolgát. Kár, hogy a P20 szériában csak a Pro kapta meg ezt a baromi jó fényképes tudást. Igen, a P20 nem rendelkezik ilyesmi adottságokkal kamera terén. Ami meg úgy összességében hiányossága a P20 szériának, az a videós tudás. Valahogy nekem egy P20 Pro/Mate 20 Pro - S9/Note9 kamera-szerelemgyerek lenne az etalon, mivel a Samsung jobb a Huawei-nél videóban, a Huawei pedig fényképezésben, képekben (legfőképp éjszaka) jobb a Samsung-nál. A többi dologra kitérve, az S9 erősebb SoC-vel rendelkezik, a RAM ugyanannyi mindkét eszközben, az üzemidő is hasonló lehet, mivel nem hinném, hogy +400mAh kapacitással a P20 sokkal többet nyújthatna az S9-nél (3000mAh). Nekem tetszik a Samsung környezet, talán a számomra legjobb, amivel eddig találkoztam. A Huawei alapértelmezett alkalmazásválasztó-menü nélkülözése nem tetszik, a billentyűzetét ki nem állhatom mivel nekem nagyon kényelmetlen, viszont tetszik, hogy áttűnési animációt lehet állítani, amit Samuban nem. A Samunak még a szoftverkitje is tetszik (Pass, Health, Galaxy Apps stb.).

Mondjuk kissé fura úgy véleményt alkotnom, hogy jelenleg is egy S9-ről írok, amiből az Október 31.-én érkezett frissítés érdekes (és azóta is jelen lévő) hibákat váltott ki. Volt már szervízben, szoftvert frissítettek és főpanelt/USB panelt, Home nyomásérzékelőt és hátlapot cseréltek, csak épp a hibát nem javították. Felteszem nem is derítették fel rendesen a pontos hibát, mivel a nő is az üzletben meglehetősen vázaltosan fogalmazott, mikor a jegyzőkönyvbe leírta az általam tapasztaltakat. Mindegy, nem ez a lényeg.

2018. dec. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!