Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tönkre tehette e a telefon...

Tönkre tehette e a telefon akkumulátorát a régi teherautó szivargyujtoja?

Figyelt kérdés
A régi merci sprinter szivargyújtós töltőjére kellett raknom az új samsung galaxy note 9 et. 1 órán keresztül 2% őt töltött rá waze használata mellett, holott azt írta hogy gyors töltés. Majd 10p alatt feltöltötte 78 ra. A szivar töltő gyári samsung 2a órás. Tönkre teheti így is a telefont ha nem jo a kocsi aksija? 1x volt csak rajta. Felek mert a telefon nincs 1 hetes.

#autós töltő #Galaxynote9
2018. dec. 25. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem a kocsi akkuja rossz, mert ezek a töltők 6-24 volttal működnek. Inkább a töltő, vagy a kábel de lehet a telefon nem jó.
2018. dec. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Más kocsiban ilyet nem tapasztaltam. Inkább szinten tartott a töltő mint töltött. De pl az újabb merci teherautókban 7% ról feltölt másfél óra alatt teljesen.
2018. dec. 25. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy hálózati adapterrel nem szabad neked letesztelni a működést, vagy azt miért nem írod?

A telefon akkuját nehéz lenne tönkretenni, mert a telefonban van a töltésszabályzó, gyakorlatilag az is védi az akkut, de még az akkuban is van egy külön biztonsági védelem, ha előbbi áramkör meghibásodna.

2018. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Tönkre valóban nem tette, hálózati töltővel hibátlan, és másik autóval is hibátlan, ugyanazzal a szivargyújtós töltővel.


Rámértem feszültség mérővel, és sajnos nagyon gyenge és ingadozó a feszültség. Ez lehet a magyarázat arra is, hogy miért ég ki hetente egy izzó a teherautón.

2019. jan. 7. 08:11
 5/5 anonim ***** válasza:

#3 válaszban nem fejtettem ki bővebben, illetve a kérdésben szereplő állításra éleztem ki a dolgot.

Tehát az akkut így nehéz lenne tönkretenni, viszont a telefonban lévő töltésszabályzó bizonyos feszültség felett tönkremegy természetesen.

2019. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!