Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az igaz, hogy Amerikában új...

Az igaz, hogy Amerikában új mobilt érdemes venni a frekvencia miatt?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol korábban, hogy hiába cserélném ki ottanira a SIM-kártyát és állítanám át a frekvenciát/hálózatot, inkább lecserélni érdemes.


Hosszú távú tartózkodásról lenne szó.



2018. dec. 29. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a maiak már alapból az összes GSM hálózatot ismerik, pl. tudomásom szerint az iPhone-t sem "állítják át" más frekvenciára amit Európába szánnak...

Frekvenciát meg szerintem nem kell állítani, bekapcsolod és megtalálja.

2018. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik szolgáltatónak van GSM hálózata.

Pl. a T-mobile-nak és az AT&T-nek van, de pl. a Verizonnak nincs. Az európai telefonok biztosan nem ismerik a CDMA-t.


Így tehát érdemes olyan szolgáltatót választanod, amelyik az itthon megszokott technológiákat (GSM, UMTS, LTE) használja. Pl. a T-mobile és az AT&T ilyen. Persze a frekvencia ezeknél is más, de ezeket valószínűleg tudja a telefonod.

2018. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Telenor-os telefon akkor kiesik, igaz?
2018. dec. 29. 13:31
 4/6 anonim ***** válasza:

Hálózatfüggő telefon semmiképp nem lesz jó. (Tehát ami pl. csak telenoros kártyával működik)

Csak kártyafüggetlen telefonnal próbálkozz.


Már egy ideje a szolgáltató köteles ingyen függetleníteni.

2018. dec. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ott a hálózati áram frekvenciája is más, míg Európában 50, ott 60 Hz.
2018. dec. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem vot egy magyar kartyafuggetlen telom mikor kikoltoztem de az nem mukodott amerikai kartyaval.

Nemelyik mukodik, foleg az ujabbak de az enyem regi volt.

2019. jan. 1. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!