Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobilnet fogy, amikor...

A mobilnet fogy, amikor bekapcsolva van de nem használom?

Figyelt kérdés

Muszáj napi 24ben bekapcsolva lennie, de nem korlátlan. Sokszor hagynám ott a telefonomat mindehol ha rajtam múlna, és az elveszett iphone mód csak netközelben működik. Ha úgy hagyom el a telefont, hogy offline van, akkor sosem lesz meg. Ha pedig beállítom gépen elhagyás után akkor addig csörög, amíg vissza nem adják nekem.

De egyébként is érdekel, hogy mennyire fogy ha egész nap be van kapcsolva, de hozzá se nyúlok. Akkor egyáltalán nem fogy, vagy csak iciicit amiért be van kapcsolva..illetve ha egy oldal 20 percig tölt, akkor is használóik? Nyilván ha nyomkodom fogy.


2019. jan. 3. 20:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Folyamatosan használ adatot, de minimálisat. A frissítéseket átállítod, hogy csak WIFI-ről jöjjenek meg. Nem nézel vele videókat, képeket nem böngészgetsz, akkor kevésbé fog fogyasztani.


Amit jobban fogyaszt az az akksi.

Nyugodtan próbáld ki, hogy egy nap nem netezel vele és "csak be van kapcsolva a mobilnet". Nap elején megnézed a mobilnet használatot és a végén. Látni fogod, hogy mennyi az annyi.

2019. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
Nem
2019. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%

Nekem pl. olyan mobilnetem van, hogy 1 Gigabyte egy hónapra, de a Facebook és a Messenger appok azok ingyen vannak és korlátlanok, így azok NEM számítanak bele az 1 Gbyte-ba, a csomagom szerint a Telekom nem tekinti azt fogyasztásnak. De ez csak a Facebookra és a Messengerre vonatkozik, a Twitterre, a Gmail-re és minden másra nem.


Ha a te neted nem ilyen, és/vagy nem valami sokgigás csomagod van, akkor én alapjáraton kikapcsolva tartanám a mobilnetet és csak akkor használnám, ha nagyon muszáj.


Az appok frissítéseit meg persze természetesen csakis és kizárólag wifire kapcsolódva engedném leszedni.

2019. jan. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Beállítások -> Adathasználat


Ott meg tudod nézni, hogy mikor mennyi neted fogyott.

2019. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek.
2019. jan. 3. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Nem fogy mobil net ha pl otthon wifire kapcsolodik ,vagy munkahelyi wifire .
2019. jan. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szirty ***** válasza:
100%

Tudod ez úgy működik, hogy a neted akkor "fogy" amikor a készüléked adatforgalmat bonyolít a szolgáltatódon keresztül.

Nem pedig akkor amikor azt személy szerint te magad "használod".

Tehát ha a zsebedben lévő készüléken futó alkalmazás éppen forgalmaz adatot, az is beleszámít.


Rakd össze!

2019. jan. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk változott tavaly a csomagunk és kaptunk extra 500 MB-t ingyen, akkor is, ha nem kértük. Nem változott a fizetési feltétel. Ezért írtam, hogy hívd fel a szolgáltatód. De úgy néz ki, nem volt hasznos, amit írtam.
2019. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!