Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen mobiltelefont vegyek,...

David82 kérdése:

Milyen mobiltelefont vegyek, ha nem akarok érintőképernyős okostelefont, de azért szeretnék viszonylag jó minőségű képeket, videókat készíteni vele?

Figyelt kérdés

Mert néztem a következőket:

Cat B35 ütésálló mobiltelefon

Nokia 230


Ezeken kívül milyeneket lenne érdemes megnéznem? Vagy jó minőségű képeket csak az okostelefonok készítenek?


2019. jan. 6. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nokia 230-ról általában jókat mondanak. Elő-, és hátlapi kamerája is van, mindakettő ledes vakuval. A kamerák felbontása 2 MPx, ami a mai okostelefonokhoz képest kevés, de egy nyomógombos készülékhez mérten egész jó. Fontos, hogy ha ezt választod, mindenképp kell bele egy SD-kártya, miel a telefon nettó belső tárhelyén 4 db (!) fotó tárolható egyszerre. Ez tehát plusz költséget jelent.

Itt van róla egy részletes videó: [link]


Bár vannak hátrányai is, ha fotózásra nyomógombos telefon kell, én ezt ajánlom.

2019. jan. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Sajátos fogalmaid vannak a jó minőségű képekről.

2 megapixeles fixfókuszos kamerák...

[link]

[link]

Azt egyébként nem tudom, hogy mely butafonnak van rendes kamerája.

2019. jan. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A hagyományos mobiltelefonok kamerában sem erősek, egyrészt a kis felbontás miatt, ami a részletekért (lenne) felelős, másrészt az operációs rendszer kezeli az autofókuszt, ami a kép élességét szabályozza! Szóval ha tényleg jó kamerát akarsz a telefonodba, akkor is mindenképp okostelefon kell! Amúgy mennyi rá a kereted?
2019. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mennyi a keretem? 50 ezer forintnál nem akarok többet költeni mobiltelefonra. Azért nem akarok okostelefont, mert azon van operációs rendszer, amit úgy tudom, évente frissíteni kell, tehát meg kell venni az újabbat, ha nem akarom, hogy akadozzon.

Mobilinternetre nincs szükségem, de arra is elő kell fizetni, hogy különböző frissítéseket meg tudjon csinálni. Számomra bonyolult és szövevényes az okostelefonok működése. De biztos meg lehet tanulni kezelni.

Amúgy utánanéztem, a hagyományos telefonok közül a Nokia 230 rendelkezik a legjobb kamerával, ott viszont tárhely nincs. Azért kell a plusz memóriakártya.

2019. jan. 17. 21:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez azért nem teljesen igaz! 4 éve vettem első okostelefonomat, ami azóta is tökéletesen működik, sosem volt szervizben, most is arról írok, csupán elavultsága miatt érett meg a cserére! (Huawei Ascend P7) Viccesen fog hangzani, de csak az EMUI-t frissítettem 3 nap után, nem az egész szoftvert, még mindig a gyári 4.4.2 KitKat fut rajta, alapdolgokra ez is elég (telefonálás, fényképezés/videózás, és itthon wifiről netezek rajta) Nem kell hozzá frissítés, hogy gördülékenyen fusson, elég ha a menüben a telefonkezelőben 2-3 naponta rányomsz az optimalizálásra, és semmi gond! Huawei-kben gyári, de gondolom Google Play-ből bármilyen típusra letölhető alternatíva, ahhoz pedig nem kell mobilnet, a wifi is elég, ha van a közelben jelforrás!

50 ezer Ft alatt pedig a Xiaomi Redmi Note 4X és a Redmi 6 a legjobbak, szuper kamerával, 4 GB rammal, és 64 GB tárhellyel, van hova bőven pakolni a képeket!

2019. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha egy okosteló kezelése számodra szövevényes és bonyolult, akkor hogy tudsz PC-t kezelni...? Tényleg nem értem.

Egyébként régebben valaki egész jól levezette, hogy egy vacak olcsó nyomógombos telefonba miért nem építik be azokat a költségesebb hardverelemeket és szoftvereket, amik a jó képhez kellenek, csak azokat a vackokat, mint az említett Nokiába.

2019. jan. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem így van.

A rendszerfrissítés minden egyes androidos okostelefonnál ingyenes és könnyen elvégezhető. Az egyetlen kritérium, hogy legyen internetkapcsolat a letöltés ideje alatt. Ehhez nem szükséges mobilinternet, mivel a mai világban már szó szerint minden sarkon van ingyenes wifi.

Ha nem végzed el a rendszerfrissítéseket, az sem jelent problémát. A telefon lelassulását nem az elavult szoftver verzió, hanem az öregedő hardver okozza. Az 50000 Ft körüli mobilok általában 2-2,5 éves korukban kezdenek lassulni számottevően, és 4-5 éves korukra válnak működésképtelenné, attól függetlenül, hogy a legújabb szoftververzió fut-e rajtuk. Az egyetlen dolog, ami problémát okozhat elavult szoftver esetén, az az alkalmazások támogatottságának megszűnése. Ettől azért nem kell tartani, mert egyrészt mire ez a probléma jelentkezne, már a telefon is szinte használhatatlan lenne, másrészt pedig nem hiszem, hogy te túl sok alkalmazást töltenék le, hiszen neked a kamera a lényeg.

Melyik okostelefon lenne neked a legmegfelelőbb?

Samsung Galaxy J4+, Huawei Y6 2018, Huawei P smart, vagy Xiaomi Redmi 6.

Ezek mind tavalyi, azaz viszonylag új modellek 40-50000 Ft árkategóriában, és a kamerájuk is egész jó, 12-13 megapixel, ami azért fényévekkel jobb a 2 megapixeles Nokia 230-nál, de ha ezek után is nyomógombos telefont akarsz akkor továbbara is azt ajánlom.

Első voltam. :)

2019. jan. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Maradok a Nokia 230-nál,ezt olyan 5-6 évre tervezem. Bennük egyenlőre nem csalódtam, mert most is Nokiám (112) van. Ettől akarok egy kicsivel jobbat, olyat, aminek USB-csatlakozása van, tehát összeköthető a számítógéppel.

Hogyan kezelek PC-t? Könnyen. Billentyűzettel, meg egérrel.

Az egyik áruházban megnéztem a kitett, kipróbálható telefonokat. A nyomógombosok közül valóban az általam említett a legjobb, a kezelése is egyszerű. Az okostelefonokat is kipróbáltam, az idegrendszeremet feszegették. Vagy nem reagáltak, mikor a képernyőt simogattam, vagy bekapcsolódott a lámpa, amit ki sem bírtam kapcsolni, vagy bejött valami kis ablak. Szóval minden, csak nem az alapmenü. Az sem hozta meg a kedvemet, hogy az eladó megmutatta, hogyan működik. Még maga az otthoni PC-m is sokszor kiakasztott, hát még ez a fura, zsebben hordható kisszámítógép. Minek ez nekem? Ráadásul azt sem tudom, hogy a kínaiak milyen kémprogramokat telepítenek rá. Lehet, ha csinálok egy szelfit, azt Pekingben is látják. Főleg a meztelen csajos képeimet. :-)

2019. jan. 19. 00:20
 9/10 anonim válasza:
78%
Azért jó érzéssel tölt el engem az, hogy vannak még ilyen oldal school stílusú emberek. Ne foglalkozz mások véleményével, használj olyan telefont, amilyen neked tetszik, ami neked kézenfekvőbb. :)
2019. márc. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem oldal school hanem: *Old school

Buznyák telefon át írta az előbb!

2019. márc. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!