Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem műkszik normálisan...

Miért nem műkszik normálisan a mobilnet?

Figyelt kérdés
Tegnap Győrben a Telekomnál vettünk korlátlan mobilnetes előfizetéses kártyát, beletettük ott a kártyát, működött ment a 4g normálisan. De mikor hazaértünk és használni akartam a mobilnetet akkor használhatatlan lett az egész, nagyon lassan tölt be dolgokat, lassan küldi el az üzeneteket meg stb.. a 4g-t se láttam egyszer sem mióta hazajöttünk, csak H+-t de az is nagyon lassú, meg néha a 2g de az is nagyon lassú.. Másnap reggel (vagyis ma) iskolába menet, Csorna közelébe értem megint 4g és teljesen jó volt a net, nagyon gyors volt. Aztán mikor mentem hazafelé, elhagytuk Csornát megint lassú lett. Mitől van ez? Valami megoldád? Telefonom: Honor 9 6gb ram, 64gb tárhely. Előre köszönöm a válaszokat!

2019. jan. 17. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elég nagy lámer lehetsz, ha ennyi tünetből nem jössz rá, hogy mi az ábra. Nem vagytok lefedve. Városokban, mint Győr, Csorna, jól megy, de ahogy hazaérsz Mucsára, már nincs vétel. Ezt meg kellett volna nézni előtte.
2019. jan. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 repulo ***** válasza:

Ez hátha segít.

[link]

2019. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elnézést, ezt elfelejtettem leírni. Tesóm telefonjába áttettem a kártyát, neki ment a 4g, és gyors is volt, 30percig használtam a telefont kb és semmi baj nem volt. Ismerősömnek is ugyan ez az előfizetés van, és neki is műkszik rendesen, ő ajánlotta ezt a csomagot. A többi barátaimnak is megy a 4g. A telefonommal lehet a baj?
2019. jan. 17. 20:49
 4/11 A kérdező kommentje:
#2 válaszoló, köszönöm! A térképen is jelzi a 4g-t. Szóval kell hogy legyen a faluban.
2019. jan. 17. 20:57
 5/11 repulo ***** válasza:
Akkor szerviz.
2019. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hol vetted a telefont? Nem lehet hogy szürkeimportos?

Csak mert a kínai modell nem támogatja az LTE B20-at ha jól tudom. És ezek a tünetek erre pont illenek. És (bár most nem vagyok benne 100% biztos de..) azt hiszem a Telekom is sok helyen használja.

2019. jan. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Amit az utolsó ír arra gondolok én is. Nem tudja a telefonod a B20-at
2019. jan. 18. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2019. jan. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! #6 válaszoló, Puremobile nevezetű oldalon vettem, majdnem 2éve, de már megszűnt az oldal. Az oldal kizárólag kínai modell telefonokkal foglalkozott. Szóval akkor az én telefonom nem támogatja a B20-t. Ezzel lehet valamit kezdeni? Vagy akkor új telefonnal tudom csak megoldani?
2019. jan. 18. 08:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Lényegében amit #8 linkelt. A B20 egy 800Mhz frekvenciát használó LTE szabvány. Magyarországon elég elterjedt, főként vidéken, viszont mondjuk Kínában egyáltalán, így a belpiacos telefonok nem is támogatják. Azzal, ha valaki ilyen telefont importál az a baj, hogy lényegében itthon használhatatlan lesz rajta a mobilnet. (Mellékinformáció: ha egyenesen Kínából rendelsz, ezért kell nagyon jól megnézni a specifikációkat.)

Sajnos kezdeni nem tudsz vele semmit. Amikor legközelebb telefont vásárolsz, nagyon figyelj, hogy mindenképp támogassa a B20-at. (EU modellek támogatják, Kínából rendelt telefonok esetén pedig a Global jelöléssel ellátott modellek 90%-ban támogatják).

2019. jan. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!