Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei mate 20 pro vagy...

Huawei mate 20 pro vagy Huawei p20 pro készít szebb fényképeket/videókat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsődleges szempont,hogy sokat utazok és nem mindig van nálam a fényképezőgépem. A telefont viszont viszem minden hova. Az utazásaim során szempont a videó készítés és a fényképezés is. Szerintetek a kettő közül melyik készíti a szebb képeket,videókat?

Köszönöm


30/N



2019. jan. 19. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Helló!


A Mate 20 Pro és a P20 Pro fő kamerája ugyanaz a 40 megapixeles szenzor. Így érdemi különbséget nem lehet észrevenni a két mobil kamerái között, ugyanolyan gyönyörű képeket csinál nappal is és este is. :)


Amiben viszont vannak eltérések:

- A Mate 20 Pro másodlagos kamerája egy 20 megapixeles, nagy látószögű lencse, míg a P20 Pro-é egy monokróm lencse. Nekem Mate 20 Pro-m van és sokkal, de sokkal jobban örülök a nagy látószögű lencsének, nem egyszer használtam már és nagyon durva, hogy mennyi részlet ráfér így a képre, ami a 20 megapixel miatt nagyon szép és éles. (Még úgy is, hogy letömöríti 10 MP-re, bár ezt ki lehet kapcsolni, de szerintem felesleges.)

- Mindkét mobil sajnos csak 4K 30 FPS-ben tud csak videót rögzíteni, de a Mate 20 Pro esetén a 4K módban már van optikai képstabilizátor, míg a P20 Pro-nál nincs. Az viszont, ha jól tudom, FullHD 60 FPS-ben teljesít jobban. Legalábbis én azt láttam, hogy a Mate 20 Pro ezen a felbontáson....eléggé gyenge, hogy így fogalmazzak. :D



Szóval összefoglalva: ha sokat fotózol, szerintem a széles látószögű kamerának nagyobb hasznát fogod venni, mint a monokróm lencsének, így a Mate 20 Pro-ra voksolok.

Ugyan drágább, mint a P20 Pro, de erősebb is a hardvere, tovább is bírja, mint a P20 Pro (bár annak sincs szégyellni valója, félre ne érts), 3D-s arcfelismerő is van benne, szóval tényleg nagyon jó.

Én is sokat vacilláltam a P20 Pro és a Mate 20 Pro között és végül az utóbbi mellett döntöttem és nem bántam meg. :)

2019. jan. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Meggyőztél :)

Attól félek még,hogy sokaknál olvastam,hogy zöld csík lett a képernyőn. AKkor cserélik ingyen ugye?

2019. jan. 19. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Emiatt már ne nagyon aggódj! :)

Ez az első szállítmányt érintette, azóta a Huawei egyet vissza is rendelt, pontosabban nem engedték, hogy kimenjen.


Én is belefutottam ebbe, ráadásul többször is, mert én mindig a kereskedőhöz vittem vissza, ahol igaz, kicserélték, de ugye itt jön vissza az, hogy az első szállítmányban sajnos sok hibás készülék volt.

Végül a szervizbe küldtem fel és ott már kicserélték. 1 hónapja már, hogy ezt a készüléket használom és azóta is hibátlan. :) (A zöldülés nálam 2-4 napon, maximum 1 héten belül előjött.)


Szóval kicsi az esélye, hogy hibás telefont kapj, de ha mégis, akkor egyből a szervizbe küldjed és nem lesz gond! :)

2019. jan. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

és ott már *végre jóra* kicserélték


Valamint 4 magyar videóteszt is van a készülékről, ha gondolod, nézd meg:


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!