Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Tudnátok ajánlani egy jó...

Tudnátok ajánlani egy jó telefont custom ROM-ok telepítésére 100. 000 Ft-ért vagy az alatt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Meguntam a jelenlegi Honor 8-as telefonomat, mert eléggé lelassult rajta a custom ROM fejlesztés (régebben havonta jött ki rá egy új custom ROM, most meg már három hónapot kell várni arra, hogy a népszerűbb ROM-ok (Lineage OS, Resurrection Remix, OmniROM) újabb verziói kijöjjenek, ezért úgy döntöttem, hogy telefont váltok. Nekem olyan telefon kéne, melyhez aktív a fejlesztői közösség és sok custom ROM-ot készítenek hozzá, van rajta micro SD kártya olvasó és Jack csatlakozó, jó a hardver az áráért és nincs rajta notch (képernyőbevágás). Egyszerűen rengeteget böngésztem az Árukeresőt, az XDA-t és a GSMArenát, de magamtól nem találtam az ízlésemnek megfelelő telefont. Ezért kérem a segítségeteket. Válaszaitokat előre is sokszor megköszönöm.

2019. jan. 31. 14:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De ha nincs ilyen telefon, akkor kénytelen leszek az általam utált platformra, az iPhone-ra váltani és veszek egy régebbi modellt. Vagy egy Motorola Moto G6 Plus-t.
2019. jan. 31. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem értem, iphone-re van custom rom, vagy miért leszel kénytelen arra váltani? Amúgy, tedd azt.
2019. jan. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Google Pixel XL nem játszik nálad esetleg?

Emag-n most pont 100K, bár nem tudni meddig.

2019. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3: Nekem legalább 2018-as hardver kéne.
2019. jan. 31. 16:48
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ne törődj a nothal és a 3.5es jack hiányával, mert ennyiért megkapod a Pocophone F1et :)
2019. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

" kénytelen leszek az általam utált platformra, az iPhone-ra váltani és veszek egy régebbi modellt."


" Nekem legalább 2018-as hardver kéne."

Hajrá, de akkor az SD kártyát felejtsd el a costum rommal együtt.


Egyébként ha te nem tudod megtalálni az izlésednek megfelelő telefont, akkor mi, hogy tudnánk?


Egyébként miért nem jó a gyári rom?

Én pl csak android one telefonokat vennék. (Nokia, Motorola) Nem kellene semmilyen turkált rendszer.

2019. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#6: Én szeretem olyan funkciókkal felturbózni a telefont, amelyet nem kaphatsz meg egyik fajta gyári ROM-ban se és kedvelem, ha magam irányítgathatom a telefon működését. Ne a telefon legyen okos, hanem én! A 3.5 mm-es Jack azért kell, mert nem akarom a Black Friday 2018-on vett drága fülesemet kidobni a kukába, mert nem lehet többé használni a telefonnal. A micro SD pedig azért kell, mert 32 GB-nyi alkalmazást és emléket tárolok a kártyámon. A notch pedig rendkívül undorító. Még a Honor 10-re is rátették, ami egy gyönyörű telefon lenne nélküle. Fölöslegesen vág ki a telefon kijelzőjéből fontos területet. Na jó, a OnePlus és az Essential vízcsepp alakú megoldása számomra egy jó kompromisszumot nyújt, mert tényleg nem sok helyet foglal, viszont az áhított Pocophone-on egy iPhone-méretű notch van, amit utálok és miatta alig fogom látni az értesítéseimet. Szóval vagy a Pocophone és csúcshardvert kapok sok telepíthető módosított Android-variációval. Vagy lesz egy Motorola Moto G6 Plus (mert Hello Moto), szintén sok custom ROM-mal, de középkategóriás hardverrel.
2019. jan. 31. 21:55
 8/13 A kérdező kommentje:
De a Motorolán nincs notch.
2019. jan. 31. 21:57
 9/13 Alex Fly ***** válasza:
De miért jó neked, ha ahelyett, hogy használnád, állandóan flashelgeted? Akkora gondot jelent, ha 3 hónapig nem kell hozzányúlnod?
2019. febr. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9: Nem azt mondtam, hogy állandóan buherálnám... Nekem is van egy preferált Android disztribúcióm, a Resurrection Remix, amit mindig felteszek, amikor lehet. Csak azt teszem fel a root-tal együtt és ennyi. Csak azért kell, mert ez az egyetlen Android-verzió, amit igazán kedvelek, mert ez tud mindent, amit a gyártói ROM-ok tudnak, de még mindig tiszta Android-nak néz ki.
2019. febr. 1. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!