Miui lecserélése?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Xiaomi Mi 8-at de egyszerűen nem bírom a Miuit ami rajta van a huawei-es Emui sokkal jobban kézreállt vagy bármi jó lenne. A kérdés hogy le lehet-e cserélni és ha igen akkor hogyan illetve hogy megmarad-e például az ujjlenyomat olvasó vagy a kamera ai?

2019. febr. 24. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

EMUI biztos nem lesz rá, mivel nem nyílt forráskódú, ezért brutálisan sok időbe telne visszafejteni minden egyes fájlt, és utána még portolni is kéne.

Tudtommal rengeteg jó ROM van rá, mivel Treble támogatott eszköz, így könnyű rá portolni.


[link]

2019. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként HavocOS egy nagyon jó rendszer, és tömérdek személyreszabhatóság van benne, egy jó ideje ezt a rendszert futtatom én is.
2019. febr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem igazán vagyok otthon a témában, szóval ha áttelepítek egy új rom-ot akkor a garancia pl nem ugrik automatikusan? Illetve közben nem csúszhat valami félre ami végképp kinyírja mondjuk a telóm?
2019. febr. 24. 22:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán értek hozzá ezért inkább kérdeznék . Van rajta egy gyári app témák néven. Ott nem tudod átállítani neked megfelelore?


Én samsungrol álltam at a poco F1 el viszonylag könnyen . Azért nyilván van egy két fura dolog .

2019. febr. 25. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"..szóval ha áttelepítek egy új rom-ot akkor a garancia pl nem ugrik automatikusan?"


-Nem egészen, a Xiaomi nagyon fejlesztő-barát cég, ezért se a bootloader nyitást, sem pedig a root-ot nem tiltja.

Esetleg ha valamilyen oknál fogva vissza akarod küldeni a mobilod (garanciális gond), akkor simán visszarakod a gyári rendszert, lezárod a bootloader-t, és kész.

Másrészt pedig a szoftveres módosításért az EU-n belül a jelenlegi szabályzások alapján MINDEN gyártó kötelezően el kell fogadja, hiába mondják a szervizbe is, hogy nem.


"Illetve közben nem csúszhat valami félre ami végképp kinyírja mondjuk a telóm?"


Háát, ha még sosem csináltál ilyet, akkor nyilván kockázatosabb, de biztos vagyok benne, hogy fórumokon segítőkészek a felhasználók/fejlesztők, ha valahol elakadsz.

Valamilyen szintű angoltudás nagy előny, xda-n, illetve Telegramon betudsz lépni a Mi 8 csoportjába, ott is biztos szívesen segítenek.

[link]


Mindenesetre ne fontos napokon kezdj neki, nehogy ne legyen mobilod 1-2 napra. :D

Én jelenleg egy LG G6-ot használok, és amikor nekiálltam ennek a nyitásának, akkor én is kicsit beparáztam, azt hittem, hogy kikukáztam a telefont, már szó szerint a márkaszervizhez tartottam miután 2 napig szenvedtem vele, de út közben eszembe jutott, amit muszáj voltam kipróbálni gépről, és jó lett.

2019. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, megpróbálok rátolni egy pixel experience-t meglátjuk mi történik.
2019. febr. 26. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Elsőnek nem rossz a PE, bár számomra kissé unalmas, nagyon kötött az a rendszer, megközelítőleg 0 személyre szabhatósággal, még a csengő-értesítő hangot sem tudtam kettéválasztani, ami nálam elég fontos kritérium.
2019. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Valami jobb tipp helyette?
2019. márc. 1. 11:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik, hogy mit vársz el, de ezekkel nem nyúlhatsz mellé: SyberiaOS, HavocOS, illetve Sphinx vagy Pepsy kernel.

Egyébként mint megtudtam, minden olyan ROM működik rá, amely Poco F1-re lett írva, csak egy a Mi 8 kernellel kell használnod illetve az update-scriptet kicserélni, hogy engedje felrakni, így pl a Bootleggers is egy megfelelő választás lehet.

2019. márc. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!