Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5 SE NFC matrica,...

Iphone 5 SE NFC matrica, tudtok ajánlani működőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van jó pár 5se eszközünk. Meg lett csinálva a kapun (kaputelefon) a beléptető, ami NFC-vel működik. Az a probléma, hogy az 5 se nem működteti. Próbálkoztunk NFC matricával, ami megoldásilag jól működne, viszont mivel ennek a telefonnak a hátlapja fém, az NFC matricát teljesen bezavarja, így használhatatlan (Mármint amiket eddig én kipróbáltam) Olvastam hogy létezik olyan matrica amit rá hetel tenni a fém hátlapra és működik, de nem találtam még olyat. Ti hallottatok már olyanról ami működik? Tudnátok nekem ajánlani ami biztosan jó megoldás? Tokkal próbáltuk, csak nem mindenki szeretne tokot hordani a telefonon, ezért ez az opció nem játszik.

Köszönöm a segítségeteket,

Tomi



#matrica #NFC #iPhone #NFC matrica
2019. márc. 18. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Az a gond, hogy az NFC matrica, az NFC tanúsítvány matrica - semmi hatással nem rendelkezik.

Ezt különválasztva, van olyan eszköz, ami NFC és mobillal kell összekötni, de! Az egy külön eszköz, ráadásul iPhone 5-höz aligha adnak, mert egy régi telefon, de ettől függetlenül meg lehet vele próbálkozni.

2019. márc. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezeket olvastam, viszont láttam hogy van olyan matrica ami külön ID-val rendelkezik, így a matricát lehet felvenni mint "eszköz". Csak ugye nem mindegy hogy milyen, mert a fém hátlap bezavar a matrica chipjére.
2019. márc. 18. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
2019. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen csak ennek a fele nem jó, mivel a chippet a fém ház kiüti teljesen
2019. márc. 18. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Kötekedni jöttél ide, kérdező?
2019. márc. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Persze egyértelmű. Kötekedek azért mert ellinkelsz nekem egy linket, ami egy sima search. Ezt meg tudom csinálni én is. Sőt meg is csináltam és 3/3 nem működött. Szóval a googlet én is tudom használni. Ha van olyan ami tutira működik akkor abban kérnék segítséget, de ha nincsen ötleted akkor légyszíves egyértelmű dolgokat ne írj, mert ezeket énis kikerestem már a neten.
2019. márc. 18. 14:19
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Tomi!


Én csak azt nem értem, hogy erre miért kell a telefon, ha pasziv. (Vagyis csak sejtem. Villogni, hogy nézd már a telefonommal nyitom ki a kaput.)


Ragaszd a homlokodra a matricát és akkor elég csak lefejelned a kaputelefont. :D

(Csak gondolj bele. Hazaérsz bevásárlásból és mindkét kezed tele. Nem tudod elővenni a telefont. Lefejeled és már meg is oldódott a probléma. muhaha)


Na a viccet félretéve. Lakás/ház kulcsa gondolom mindenkinek van. És a kulcsot általában kulcstartóval hordják. A megoldás, hogy egy nfc chippel ellátott kulcstartót kell venni. A kulcsot úgy is elő kell venni, hogy bejuss a házba/lakásba. Igy nem kell egy plusz eszközt elővenned, hogy bejuss a kapun.

2019. márc. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen viszonylag vicces, itt nem a villogásról van szó. Ez egy cég. A céges telefon ezaz iphone. És ide úgy lehet bejutni hogy a kaputelefonba beírod a kódot és bejössz. De az új eszköz támogatja az nfc-t ezért az lenne a cél hogy telefonnal. Igen volt szó a kulcsra akasztható csipogóról is, de Az lett a mondás hogy telefonnal mindenképpen. És mivel az iphone nem képes erre ezért kell rá a + matrica. Nyilván jön majd a felvetés hogy nem Secure, De erre tudunk olyan szabályokat állítani h az adott helyre az adott RFID kódú léphet be illetve a portán mindig ül egy ember szóval ez csak ilyen biztonsági protokol miatt van.
2019. márc. 18. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor sem éri meg matricázni.

Ez esetben egy fényképes (esetleg szinnel vagy kóddal külön megjelölt) chipes kártya a legjobb megoldás. Akár a nyakba is lehet akasztani. Hosszútávon is jobban birja, mint a matrica.

Nálunk ez tökéletesen működik. Ajtók csak kártyával nyithatóak (nincs kézzel beirható kód), ráadásul különböző szinnel és kóddal vannak a kártyák megjelölve. Igy már messziről kiszúr a rendőr vagy biztonsági őr ha olyan részlegen vagy, ahova nincs jogosultságod.

2019. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én értem, miért akar kérdező egy okostelefont: NFC mellé még a kamera is adva van, iPhone 5 meg egy régi okostelefon.

Viszont van egy nagy baj: nagyon régi okostelefon az iPhone 5. Ennek helyében vannak nagyon olcsó strapa telefonok, NFC-vel, pl. ULEFONE ARMOR X2 (86 Euróért - kb. 26E Ft-ért) rendelhető is - [link] - oldalról. Ennél olcsóbban nem tudok egyet sem, de ez olyan, amit nyugodtan kint lehet hagyni (ennél csak drágábbakat találtam).

2019. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!