Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől függ hogy éppen mekkora...

Mitől függ hogy éppen mekkora töltőárammal tölt a telefonom?

Figyelt kérdés

Xiaomi Mi5S telefonról van szó,és egy hitelesített QC3.0-s töltőről.

Leszedtem több töltésmonitorozó appot is,és nem tudom kideríteni,hogy mi alapján tölt egyszer 280mA-el,máskor pedig 2800mA-el.

És szerintem nem arról van szó hogy 280mA-nél 12V-ra váltana,mert érezhetően dög lassú olyankor a töltés.


2019. márc. 25. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy az akku jelenlegi feszültsége sem, illetve a szoftveres háttér sem. Minél kisebb a feszültsége a telepnek, annál gyorsabban tölti, ezért van az, hogy az utolsó 20-30% már nyögvenyelős a QC szabványokkal is.

Szoftveresen sok minden közbeszólhat, mint pl az akku jelenlegi hőmérséklete, illetve QC szabványok jóval lassabban töltenek bekapcsolt kijelzővel, mint kikapcsolttal, a túlmelegedés végett, ezért értelme nincs szoftveresen nézegetni.

2019. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez a videó pl tökéletesen prezentálja a jelenséget:

https://www.youtube.com/watch?v=hMoWuGnAbbo

2019. márc. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem hogyan prezentálja,a Mi5S is tud 3A-el tölteni,csupán nem értettem hogy miért ugrál ekkorákat a töltőáram,de mostmár kezdem érteni.
2019. márc. 25. 21:53
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként most lemértem, 5%-ról indítva 30 perc alatt 60%-ra ment fel,és szerintem tud ennél jobbat is.
2019. márc. 27. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Az viszonylag normális. Teljes töltésciklus (0-100%) olyan 1óra 40perc alatt kell meglegyen.
2019. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!