Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Osztályfőnöknek joga van vagy...

Rehatronusz kérdése:

Osztályfőnöknek joga van vagy kötelezhet-e arra, hogy minden reggel beadjam a mobiltelefont és csak utolsó órába kapok vissza? Mi van ha nincsen már az iskolába?

Figyelt kérdés

##iskola#jogok#mobiltelefon
2019. ápr. 2. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Joga! Főleg, ha benne van a házirendben!
2019. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell óra közben a telefont nyomkodni.

Ha az iskola házirendjében benne van, akkor szólhatnak, hogy add át a telefont, de el nem veheti. Viszont haza küldhet és igazolatlan adhat.

2019. ápr. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Utolso valasza helytelen.

Ugyan is az oktatasi torvenyben levan irva hogy a diaknak joga van reszt venni a tanorakon. Viszont koteles figyelni es nem rendet bontani.


Egyebkent ha benne van a hazirendben akkor igen elveheti.

2019. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Es bocsi a helyesirasert de telorol vagyok.

Az enyemet nem vettek el :)

2019. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Gyufi ***** válasza:
25%

Attól függ, mit ír a házirend. Nálam az volt, hogy csak az adott óra végéig vehette el a tanár, tovább nem.

Egyébként érdemes elolvasni a házirendet, mert egész sok olyan dolog lehet benne, amiről azt hiszed joga van a tanárnak, pedig nincs.


Az első 2 válaszoló pedig legyen szives elmenni a fenébe. Maguk vagy elhisznek mindent, amit a köztévé mod, vagy csak nagyon rég volt szerencsélyük résztvenni a közoktatás "élményében".

2019. ápr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

5.-nek.


1. vagyok. Tesóm tanár.

Nála ha nem adja be a gyerek, és rájön, az egész osztály röpdolgozatot ír, 3-4 ilyen eset és a többiek beleverik a gyerekbe, hogy le kell adni!

2019. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1998-ba éretségizem... nem volt túl rég, de nálunk nem voltak még ilyen problémák... Volt ÖKM, meg Playboy, Tuning and stereo, Bravo magazin és tetris....

hihetetlen hogy mennyire gyorsan változik a világ.

2019. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

kötelezni nem hinném, hogy joga van, ellenben kérhet téged, hogy önként tedd ezt meg, és ha mégsem tennéd meg, akkor azt tudja egyéb szankciókkal jutalmazni.


gondolom korábban volt egy olyan opció is, hogy óra alatt jó messzire takarítsátok el a telókat, csak ti leszartátok.


na persze ha egész nap elő se veszed azt a telefont, akkor végülis honnan tudják, hogy van-e nálad, nem igaz?

áhh, úgyse bírnád ki.

2019. ápr. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én oda se adnám, igaz óra alatt sem nyúlnék hozzá, max szünetekben. Igaz én már 34 éves vagyok és kijártam pár iskolát. :)

Még hogy házirend. És vajon lopás ellen is vállalják a felelősséget? Ez olyan, mint a kabátosok a színházakban. Ahol fizetni kell, de felelősséget nem vállalnak a kabátért, oda be se teszem. Volt már ebből balhém, hogy nem vihettem volna be magammal, de a végén beadták a derekukat. :)

2019. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!