Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üzemidőben mennyire számottevő...

Üzemidőben mennyire számottevő, hogyha bekapcsolva van állandóan a wifi, gps, mobilnet egyszerre?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 9. 14:01
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Saját telóhasználatom alapján én olyan 10-15 %-ot tippelnék.

Persze ha folyamatosan használatban is van, mondjuk egész nap csilingel a messengered, biztosan több, ez a standby.

Nálam állandóan be van kapcsolva BT, GPS, NFC, wifi, 4G, de így is lesétálja a napot az S8+.

2019. ápr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem is Samsung van, de csak A7.
2019. ápr. 9. 14:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy be van kapcsolva nem biztos, hogy üzemel is. Például a wifi leáll, ha sokáig nem használod, gps eleve csak akkor megy ha valami használj, bluetooth szintúgy csak akkor, ha párosodva van egy másik eszközzel. Egyedül a mobilkapcsolat megy folyamatosan, de ha az nem menne, nem lehetne felhívni. Az más tészta, ha egy olyan app fut a telón, ami megállás nélkül wifizik, követi a GPSt, nem hagyja pihenni a CPUt. Akkor fog valójában hamarabb lemerülni a teló.
2019. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem mobilnet is megy ,ha nem vagyok otthon,wifi is be van kapcsolva állandóan.gps még csak akkor megy ha kell.
2019. ápr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De 1 napot ki bír telefonom
2019. ápr. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szirty ***** válasza:

Nálam WiFi, BT, Mobilnet, GPS nélkül 0,67% óránként.

Így normál használattal 4 nap 17 óránként kell tölteni (ez 222 feltöltés átlaga).

Leghosszabb üzemidő így 15 nap 2 óra.


Ha mindezt bekapcsolom (de nem használom) akkor 1,58% óránként.

2019. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak a gyenge, gagyi telefonoknál számít ez. Normális telefon nem veszi észre.
2019. ápr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szirty ***** válasza:

Mindegyik észreveszi, mivel az említett HW eszközök energiát fogyasztanak.


Hiába nem használod a WiFi-t akkor is fogyaszt energiát. Még ha nem is csinálna semmit, de csinál, mert folyton keresi az SSID-ket.

A BT meg keresgéli a korábban már "pároztatott" eszközöket.


A GPS vevő meg folyamatosan veszi a GPS jeleket.

Ezért van az hogy ha ki volt kapcsolva a helymeghatározás majd bekapcsolod, akkor akár 10-15 perc is eltelik mire megmondja hol vagy.

Ha viszont bekapcsolva tartod de nem futtatsz alkalmazást amit érdekel a koordináta majd elindítasz egyet, akkor meg azonnal megmondja hol vagy. :)

2019. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!