Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jobb a fényképező?

Miért jobb a fényképező?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy egy telefon sohasem fog olyan jó képet csinálni mint egy rendes kamera de kérdem én miért? Hétköznapokra egyszerűen tökéletes az embernek tájra is egy telefon gondolok itt a mate 20 pro és új p30 prora. Akár hány összehasonlítást néztem, csináltam is egyszerűen az esetek többségében egy mate 20 pro és egy dslr közt nem volt vagy nem fontos eltérés volt. Ráadásul sokan jönnek azzal, hogy ne vegyen telot ha fényképezni akar, de ha kell egy telefon ÉS készítene fotókat? Ráadásul melyik a jobb ha valami hirtelen szépet lát, amit meg akar örökíteni? Kikapni a zsebéből egy vékony telefont vagy egy bazi nagy kamerát ami bele se fér amúgy? Ne gyerekes válaszok jöjjenek kérlek, mert tényleg nem értem mi a baj a telefon kamerával(szigorúan erre valóknál értem, pixel, iphone, huawei stb flagshipeknek)

2019. ápr. 9. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Az apró frontlencse, a nagyon kicsi érzékelőlapka és az optikái zoom hiánya miatt van hátrányban a telefonokba épített kamera. A kicsi frontlencsén keresztül sokkal kevesebb fény jut az aprócska érzékelőre, mint akár egy kompakt fényképezőgép esetében, nem is beszélve a MILC vagy DSLR kamerákról.


A kicsi frontlencse és kicsi érzékelő két szempontból hátrány: a kevesebb bejutó fény miatt azonos érzékelő-technológia esetében szegényes fényviszonyok mellett sokkal nagyobb elektronikus megerősítést kell alkalmazni, ami aranyosan nagyobb képzajjal jár; valamint nem lehet kis mélységélességű képeket csinálni, ahol a háttér elmosott, csak digitális trükközéssel vagy makró módban.



Egyébként részben igazad van, mert a mai mobiltelefon-kamerákkal egy jó fotós, aki érti a dolgát, kiváló képeket tud készíteni, főleg mióta sok telefon támogatja a manuális üzemmódokat (pl.Androidnal a Camera2 API.)

2019. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Más világ a kettő. Ha a napsütéses mezőn szeretnél megörökíteni egy szép virágot, arra tényleg tökéletes a teló. Komolyabb feladatokra viszont érdemes fényképezőt venni, ha nem is feltétlen tükörreflexest. Az egyik, amiben sokkal jobb egy minőségi fényképező, a képérzékelő. Minél nagyobb, annál kevésbé lesz zajos a kép. Megint azt mondom, hogy napsütéses mezőn ez nem érdekes, de ha kevés a fény, akkor az érzékenységet fel kell nyomni. Ha pedig magas az érzékenység, akkor kis képérzékelő esetén vagy piszok zajos lesz a kép, vagy az agresszív zajszűrő hatására olyan lesz, mint ha vízfestékkel készült volna. A másik fontos pont az optika. Mekkora a torzítása? Mekkora a fényereje? Kromatikus aberrációval hogy áll? Aztán a különböző szolgáltatások:

- milyen autofókusz üzemmódokat ismer

- van-e manuális fókusz

- milyen fénymérési módokat ismer

- van-e manuális fehéregyensúly

- milyen vakuüzemmódokat ismer

- tud-e nyers formátumban (RAW) menteni

Így kapásból ezek jutnak eszembe, de egy profi fotós biztosan többet tud ezekről mondani.

2019. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Srácok én szó szerint azt mondom nektek,hogy köszönöm! Már évek óta csak a szidásokat hallgatom minden platformon mindenki felé de ez jól összetett volt és érthető teljesen elfogadom az állításokat! Max két fél igazság,hogy a p30 pro egyik reklám fogása az 5x és 10x optikai illetve 50x digitális zoom ami nem tud annyit tényleg mint egy kamera de képes rá. Másik fél igazság,hogy sokkal valóságosabb képet tud egy rendes kamera a sötétben de ha éppen nem rontja el az ai akkor láttam éjszakai képet amin a végeredmény jobb lett a telefonnal de ezek ritka esetek persze. Még egyszer tényleg hálás vagyok a jól megfogalmazott válaszokért,nem vártam ilyet!
2019. ápr. 9. 19:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű fizaka. Már leírták a lényeget.

Én is azt mondom, hogy bizonyos esetekben bőven elég egy telefonnal fotózni, de nagyon korlátozott egy DSLR-hez képest.

2019. ápr. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Egyetlen szó: optika.

Telefonba nem lehet normális objektívet építeni (talán az egy Samsung Galaxy Zoom kivételével); márpedig lehet akármilyen szuper szenzorral szerelve, ha a képalkotás nem jó, abból jó képet nem fogsz csinálni...

2019. ápr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van ahogy leírták, de az optikai zoom se elhanyagolható előny a gépeknél.
2019. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!