Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ezeket miért nem mondja el a...

Ezeket miért nem mondja el a szolgáltató? Egy kis okosság?

Figyelt kérdés
Sziasztok, első sorban érdekelne hogy miért nem mondják el ezeket a szolgaltatok? Ti tisztába voltatok ezekkel? Más részről itt egy kis tipp.

2019. ápr. 12. 19:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok, első sorban érdekelne hogy miért nem mondják el ezeket a szolgaltatok? Másrészről szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat. Sokat tanulmányoztam hogy miként kérnék előleget a szolgaltatok és hogy lehetne csökkenteni az előleget. Nos hiába kérsz magas tarifat az mindig fix. Azt mindig lekkel pakolnod a helyszínen. De hogy lehetne akkor olcsóbb? Nézzük a telenort. Új előfizeteses el érdemes kis tarifával vásárolni azt a készüléket aminek magas a készülék ára. (Készülék ár is 100%amit beker a rendszer) Kis tarifa nagy készülék ár esetén kell kérni részletet a készülék ára is. Így pl egy Samsung s10 re nem 130 át fizetsz hanem 80-90ezret. Vodafonnal érdemes kis üzletbe menni mert ott egy 100ezres telefont ha szimpi vagy az eladónak csókra elhozhatod. Az az csak az első havidíjat kell kifizetned. Az az 6ért kapsz egy 100ezres mobilt. :) De a vodanal ez csak személyesen működik. Netten vagy telefonba esélytelen... Ja még annyit hogy a telenornal azért jóval nagyobb az előleg ott szorzodik is...
2019. ápr. 12. 19:59
 2/11 anonim válasza:
Igen, én végig tudtam.
2019. ápr. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Telenornál ha kivalasztod a készüléket kidobb egy árat. (Ez nem fix ár) Miután megadod az adataid utánna jelenik meg a végleges előleg. Pl. : 60kér akkor adataid megadása után 30-35re szamithatsz új elofizeto ként. Ja vodanal érdemes átvaltatni a kártyád vagy egy másikat ami a neveden van elofizusra. Így 20ezret kapasbol elengednek. Nyilván ha 6ezret kér te nem kapsz 14 et. Csak 3 havi ingyen nettet. :) A lényeg hogy ne telenoros legyen mert azt nem tudod átvaltatni. :D
2019. ápr. 12. 20:04
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
És azt pl tudtad, hogy függetlenbe olcsóbb venni sokszor telefont és nem kell ilyenekkel szaroznod??
2019. ápr. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
logikus Máté fiam?
2019. ápr. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4es ezt mire alapozod?


főleg mostanában már a szolgáltatók is független telefonokat árulnak.


én például tavalyelőtt az 256 GB-os iPhone X-emet a 64 GB-os listaára alatt vettem...jó, tegyük hozzá, meglévő előfizetéssel...de amiatt is csak 40ezer kedvezményt kaptam...szóval ha az nincs, még úgyis olcsóbb lett volna, mintha közvetlenül az Apple oldaláról rendeltem volna.

2019. ápr. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Pl onnan veszem, hogy az utóbbi 3 mobil amit vettünk szolgáltatónál 20-30al drágább lett volna. Esetleg úgy lett volna olcsóbb ha kötök rá olyan 2 éves hűséget ahol 10-15ezer lett volna a havi díjam, de rosszabb csomag, mint amit 5ezerért kapok. Vagy esetleg, ha módosítom az otthoni csomagot úgy kaptam volna készülék kedvezményt, de azt behúzták volna az itthoni csomagon keresztül kamatostól.

Volt már olyan mikor 50ezerrel olcsóbban vettem mobilt a szolgáltatónál, egy szám csere kellett hozzá, 2 év hűség, meg csomagot váltani, de abból úgy ahogy még jól jöttem ki. De általában akkor is jobb nem szolgáltatónál venni. A szolgáltató nem egy jótékonysági intézmény, egyik kezével ad, másikkal elvesz.

Pl most lehetett volna ingyen TV-t "vennem". Meg kell rendelni csak, van ami ingyenes meg van amihez minimális összeget kellett volna fizetnem. Ez tök jól hangzik, főleg az ilyen hatalmas márkás 4k tévéknél, hogy 10-20ezerbe kerül. Igen ám, de havi 20 lenne a telló számlám, variálni kellenne az ithoni tv csomagot is, persze nem olcsóbra, drágább net, de a sáv szélesség marad, mert erre nincs kiépítve a hálózat, de ha kilenne, akkor se garantálják a sebességet.... Szóval fizetnék vagy havi 50el többet, de kapnék bagóért TV készüléket... A hülyének is megéri...

2019. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
pont ezért nem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy jó vagy rossz. ha valakinek szüksége van a drágább havidíjú csomagra, akkor neki nem lesz veszteséges.
2019. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Nem tudom mivel lett volna jobb egy olyan csomag. 5ezerért korlátlan netem volt, ingyen beszéltem bárkivel, ingyen küldtem sms-t is, szóval ettől jobb csomagot el se tudnék képzelni. De akinek kell egy hasonló, drágábban, mert a pénz nyomja a zsebét, neki valóban hasznosabb lehet egy jóval drágább csomag.


De ha meg valakinek olyan csomagja lenne már alapból, akkor neki más feltételhez kötnék az egészet. Az adakozással ők se tudnak a boltba menni, csak abból amit lenyulnak az emberektől. Ha valamit adnak akkor többnyire azt a pénzt máshonnan veszik el. Ezért is jó általában ha nem szolgáltatónál veszed, ott nem beszélnek rá másik csomagra, nem próbálnak lenyúlni és legtöbb esetben olcsóbbak is a készülékek. Sőt, van ahol ugyan úgy van részlet fizetés is, de nem kell hozzá egy jóval drágább csomagot is kötnöd.

2019. ápr. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hol van ez az 5ezres full korlátlan csomag? én kedvezményekkel fizetek telekomnál 8500-at korlátlan netre plusz legkisebb híváscsomagra.
2019. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!