Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Kell-e aggódni egy betört...

Kell-e aggódni egy betört üvegű kameralencse miatt?

Figyelt kérdés

Közel 2 hónapja hogy elégedetten használom a Xiaomi Pocophone F1 okostelefont, főleg játékokra és böngészésre.

A mai napon, amikor le szerettem volna fényképezni, kiírta az Android rendszer, hogy "Koszos a kamera lencséje", mondom mi van, megfordítottam és azt vettem észre, hogy el kezdett repedni a kamera lencséjén lévő üveg.

Egy 20 cm magasságról való véletlen leeséstől alig tudom elhinni, hogy csak úgy meg legyen repedve a kameralencsét védő üveg.

Igénybe vegyem egy szervizt, hogy cseréljenek az üveget a hátlapi kameránál?



2019. máj. 30. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:

"Igénybe vegyem egy szervizt, hogy cseréljenek az üveget a hátlapi kameránál?"

Ha jó neked így is, akkor ne is törődj vele.

2019. máj. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Wadmalac ***** válasza:

Hát házilag nem nagyon fogod cserélni.

Amúgy a kameraüvegek általában zafírüvegek, nem gorilla glass meg hasonló, nagyon kopásállóak, de baromi törékenyek.

2019. máj. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet venni, cserélheted is, nem nagy mutatvány, legközelebb vegyél erre is üvegfóliát, 1 dollár kb.
2019. máj. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:

"legközelebb vegyél erre is üvegfóliát, 1 dollár kb."

Lehet tényleg kapni, de én nem ajánlom.

A fólia ragasztórétege torzítja az optikát, nappal szinte észlelhetetlenül, de éjjeli fotókon, főleg az erős fényeknél, lámpák pl. nagyon belerandít a képbe homályos foltokkal, csíkokkal, elszíneződésekkel.

Mintha egy kezdődő szürkehályogon át néznél.


Én inkább egy, a kameraüvegnél több mm-rel magasabb peremű tokot javasolnék, hogy a kameraüveg ne érhessen semmiylen felülethez.

2019. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!