Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A fülhallgatóm nem működik a...

A fülhallgatóm nem működik a telefonommal, a szüleimével viszont perfekt. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
Használtam másik fejhallgatót, az is jó volt.(eddig rendesen működött mind2.) A telefon Xiaomi redmi Note 4X, a fülhallgató pedig Energy Sistem urban vagy valami ilyesmi.
2019. máj. 31. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A Jack dugód beázott/párás lett....

Érzékeli ha rádugod?

Házi praktika:fülpiszkálóval,óvatosan nyúlj bele,forgasd meg,húzd ki.

Hátha.... müködik,garancia nincs rá!

2019. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, nem, semmi újdonság. És kb 4-5 másodperc alatt észleli, míg a többit egyből.
2019. máj. 31. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Szoftver hiba?!
2019. máj. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem Note 4 -em van.

Az erősítőt szokta 2-3 másodpercig ellenőrizni, hallani a hangfalakon a kattogásokat, amivel a teló impedanciát mér igazából. (Így dönti el, mekkora teljesítményt adhat le, hogy megfeleljen minden előírásnak.) Kontakt hiba okozhat ilyen jelenséget standard füles esetén. Ez lehet a Jack aljzat, a Jack dugó és a kábel is, de jelezheti a hangszóró károsodását, ami akár túlhajtásból is eredhet (vagy beázás okozta oxidáció is okozhatja).


Bár standard modern eszközökkel elvileg nem lehet egy fülest túlhajtani, de nem lehetetlen ez egy régebbi eszköz esetén.


Ki kellene mérni a fülest, de nem csak a nyugalmi impedanciát...


Vagy kipróbálni több fülessel, ami hasonló impedanciájú, hogy kiszürhető legyen a teló hangrendszerének károsodása, de jelszintet mérni sokkal jobb ötlet a telón, több frekvencián is.

2019. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!