Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei/honor helyett mit érdemes?

Huawei/honor helyett mit érdemes?

Figyelt kérdés

Ha nem lesz andoridos a Huawei akkor helyette mit vegyek? Sony drága és fos, iPhone sosem érdekelt , Samsung lehet.

Xiaomi?


2019. jún. 10. 06:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, szerintem meg fognak egyezni. Többek között a Google is azt akarja, hogy fennmaradjon a huawei mint üzleti partnere, másrészt meg a kínai állam is tud bőven szankciót kivetni Amerikára (gondolj csak bele, szinte minden gyártasa ki van szervezve), szóval Trump marhaságot csinált, és valószínűleg egyre nagyobb rajta a nyomás, hogy a Huawei-jel meg kell egyezni.


Másrészt viszont én is úgy érzem, hogy ahogy a Huawei növekedett, egyre inkább elszálltak az árak. Gondolj bele, amíg 200 körül volt egy Huawei csúcsmodell, addig lényegesen a Samsung / Apple páros alá ígért, most, hogy 300 ezer fölött van... Nos... Annyira számomra nem csábító.


Hogy mire érdemes áttérni az ízléstől függ. A kérdésből azt tudom leszűrni, hogy felsőkategóriás készülékben gondolkodsz. A Samsung elég jó, de az ára némileg borsos. Viszont abban az esetben kapsz egy vérbeli csúcsmodellt, amit ma bele tudnak tenni egy telefonba, abban benne is lesz.

Az LG is egy jó választás lehet, bár annyira nem népszerű, szerintem ez a teljesen elcseszett marketing hibája, egyébként pl a G7 nagyon jól sikerült.

Ha már Android, akkor mindenképp érdemes említeni a pixel telefonokat. Stock Android, szinte a legtisztább felhasználói élmény, és lényegében instant frissítések évekig. Ha vállalkozó szellemű vagy, akkor béta verziókat is ki tudsz próbálni.

A kínai telefonok közül a Oneplus és a xiaomi ami (itt Magyarországon is) nagyon jó. Pl a Oneplus 7 pro egy igazi csúcsmodell, és jóformán minden benne van, amit bele tudtak rakni, ami nagyon pozitív. Vannak olcsóbb modelljei is kisebb kompromisszumokkal.

A Xiaomi szintén egy nagyon jó választás. Pl a Mi9 szűk 150 ezer forint, és a 2-300 ezer forintos telefonok teljesítményét kapod érte. Szép kijelző, gördülékeny rendszer, erős hardver, jó anyaghasználat. Ezesetben pl a kamera egy erős kompromisszum, ami bár jó, és szép képeket készít, azért bőven elmarad pl egy pixel, egy Huawei vagy egy Samsung csúcsmodell kamerás képességeitől. De persze nem kell ezen meglepődni, hiszen 150 ezerért nem várhatjuk, hogy minden fölött álljon. Így is kiváló vétel.

2019. jún. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Uhh köszi elég kielégítő választ adtál!

Xiaomin gondolkodom, abból melyiket érdemes venni? Inkább felső középkategóriást akarok, sajnos van rá esély hogy össze törik, meg amúgy sem akarok 100ezreket ki adni egy telefonert. Szóval max 100ezer Ft ig

2019. jún. 10. 09:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy Mi9 SE vagy redmi note 7, esetleg Mi8.
2019. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!