Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Így teljesen jó, ha töltöm a...

Így teljesen jó, ha töltöm a telefont?

Figyelt kérdés

Samsung galaxy A50- ről van szó.

Ha 40% alá megy az aksi ,teszem oda tölteni, de inkább megvárom, hogy 36-37%-ra is lemenjen, viszont soha nem várom meg, hogy 30% alá csökkenjen. 35-40 %között felteszem tölteni és feltöltöm 100%-ra, amikor feltöltődött még kb 5 percig hagyom rajta és kihúzom.


Tegnap butaságot csináltam ,mert 51%-nál tettem fel tölteni, hátha nem lesz baja. De meg szoktam várni, hogy 40% alá menjen. Így két napot kibír 100-ról 55 %-ig.


Testvérem nagy butaságot csinált ma. 7 %-nál tette oda tölteni, ilyet nem szabad csinálni. 15% alá semmiképp nem szabad engedni azt hallottam.


Én 35 alá se szoktam.


Ahogy részletesen leírtam, jó ha így töltöm, így hosszú életű lesz az akku?



2019. jún. 14. 18:43
 1/10 A kérdező kommentje:
* 100-ról 35 %-ig. *
2019. jún. 14. 18:45
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Totál mindegy hogyan töltöd. Se túltölteni, se túlmeríteni nem tudod.

Azzal, hogy az akku hasznos kapacitásának csak a 20%-át használod ki, csak magadat szívatod. Néhány év után így is, úgy is elöregszik az akku, nem ezen fog múlni.


Én minden este 100%-ig töltöm, hogy kibírja a napot (netmegosztás, navigáció, telefonálás). Sokszor előfordult már, hogy nap végére 0-ra kimerült. Semmi hátrányát nem vettem észre, hogy így használom. Ugyanannyit bír, mint 1 évvel ezelőtt. (2 éves a teló)


Szóval ne feledd: A telefon van teérted, nem te a telefonért.

2019. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy a telefon van értem ,csak nem jó lenne azért 3 havonta 125 ezret költeni új telefonra.


Mert azt vettem észre, hogy délben letettem ma a telót 62 % -on volt, két óráig meg sem néztem, amikor megnéztem újra akkor 60% -ot írt. Az rendben lenne, hogy magátol is csökken ,ha nem használjuk és legközelebb megnézzük, 1%-ot csökken, sz oké, de 2 %-ot csökkent. Ilyenre is figyelek. 2 hónaos a telefon. Lehet rossz az akku, vagy hibásat vettem.

2019. jún. 14. 19:43
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én értem, hogy a telefon van értem ,csak nem jó lenne azért 3 havonta 125 ezret költeni új telefonra."

Ha csutkára meríted mindig, akkor sem fog elromlani ilyen hamar, ilyen bűvészkedés nélkül is működni fog legalább 2 évig, nekem a legutóbbi mobilom akkuja 4 év után sem ment tönkre, pedig nem babusgattam.

2019. jún. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

A sok hülyeség miatt nekem már félre van téve egy jegyzetem, ami bemásolok ezúttal is:

------------------

Bármeddig merítheted, kettős védelem akadályozza meg az akku túlmerítését.

Egyik védelem, hogy a telefon önmagát kikapcsolja egy szinten.

Ha nem kapcsolna ki valami okból, az akkuba integrált védelem fog lekapcsolni, jellemzően 2,5 V küszöbfeszültségnél.

100 % töltöttségen raktározni nem szabad az akkut, mert a maximális feszültségen való tartás fokozza a kémiai amortizációt, öregedést, amitől lassan nő a belső ellenállás.

Használat annyiban más, hogy töltés után elkezdjük meríteni, azaz nem tartózkodik olyan sokáig a maximális szinten.

De attól még nem árthat tudatosítani, hogy a max. határfeszültség jóval kártékonyabb, mint a lemerítés, ami voltaképpen nem is lehetséges, csak ha sokáig elfelejtenek egy akkut, túlmerül az önkisülés miatt. Az ellen nyilván nincs védelem.

Sokan persze nincsenek tisztában azzal sem, hogy amikor terhelés alatt beesik egy akku 2,5 V alá, a védelem lekapcsol, utána a feszültség még visszamászik 3 V körüli szintre, azaz megint nem sikerült kárt okozni benne, mert az üresjárási feszültség számít ilyen szempontból.

De ilyen tévhiteket már soha nem lehet kiirtani erről az oldalról sem, hogy jaj vigyázz, nehogy túlmerítsd! Ostobaság pedig.

2019. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Ebből a 100 százalékos töltés a legártalmasabb. És még rajta is hagyod a töltőn.


Tulmeriteni nem tudod a nulla töltéskor még az akksi nem üres . Szóval van itt agymosás

Ha nagyon akarsz rá vigyázni naponta töltöd és 80 százalék fölé soha, lassan töltöd ne melegedjen. Így az akksi cserét pár héttel eltolhatod.

2019. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ez a telefon (újak közzé tartozik) idei gyártás, ez már gyorstöltős. 35-ről 100 %-ra feltölti 1 óra 20 perc alatt. Mikor felrakom tölteni, nem azt írja ki, hogy " töltés " hanem itt" gyostöltést" ír ki. Tehát alapból gyorstöltős. Hogy tölthetném már lassabban?!


Ha feltöltöttem, nem hagyom sokáig rajta, csak pár percig. Kihúzom.

Amikor elkezdem használni, akkor 100%-ról kb 15 perc folyamatos használat után megy le 99 % - ra és onnantól 4-5 percenként csökken 1 %-ot.


Töltsem 80-ig?


Az nem fog ártani, hogy 40 és 80 % között tornáztatom?

2019. jún. 14. 20:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Én régi töltovel töltöm. Valami gagyi Nikon fényképező toltoje volt 5v 500ma


Nem azért hogy vigyázzak rá hanem azért mert az van az ágy mellett.

De nem melegszik, szépen tölti.

2019. jún. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát ha neked ennyire unalmas életed van, hogy legfőbb programod a telefon aksijnak töltése, akkor teljesen jó így.


Bármi más esetben édes mindegy hogyan töltöd, lemeríted, nem meríted, 3-4 évet ki fog bírni egy akku különösebb kapacitás csökkenés nélkül. Addigra meg úgyis csere érett lesz az átlag telefon.

2019. jún. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%

"csak nem jó lenne azért 3 havonta 125 ezret költeni új telefonra."

Nem kell azonnal új telefont venni. Ha gari időn belül térdel le az akku, akkor ingyen cserélik. De egyébként is kb. 10 rongy egy akkucsere.


Ezeket a százalékokat meg nem kell halálosan komolyan venni. Nem is feltétlenül lineárisan csökken. Nekem pl. 3%-ról 2%-ra 1-2 perc alatt lemegy. 2%-ról 1%-ra viszont 5-10 percig bírja.

De az is lehet, hogy a háttérben letöltött egy frissítést és az húzta meg egy kicsit az akkut.

2019. jún. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!